Son Dakika
  • Loading
A+ A A-

Resmi İlan

Yazarlarımız


İbrahim Kul
Allah rızası için dostluk
Pazartesi, 30 Aralık 2019
Can Pulak
Deniz Taksi Geliyor…
Pazartesi, 27 Ocak 2020
Mustafa özkan
NERGİS TEPE
Cumartesi, 26 Ekim 2019

Manşetler

 

Muğla Milli Emlak Müdürlüğü kamuoyunda 2B olarak bilinen orman vasfını kaybetmiş arazilerin satış işlemlerinde süre uzatımı ile ilgili açıklama yaptı.
1111162B.jpg
Buna göre; 07 Eylül 2016 tarihli ve 29824 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 6745 sayılı Yatırımların Proje Bazında Desteklenmesi İle Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunla 6292 sayılı Kanuna ‘Geçici Madde 4’ eklenerek bu maddenin yürürlüğe girdiği 7 Eylül tarihi itibariyle 6292 sayılı Kanun kapsamında 2/B taşınmazlarının satışına ilişkin;
Satın alma başvurusunu yapmayanlara,
Yapılan tebligata rağmen taşınmaz bedelini ya da peşinat bedelini ödemeyenlere
Taksitli satışlarda taksitlerden ikiden fazlasını vadesinde ödemeyenlere altı ay süre verilmiş ve süre 7 Mart 2017 tarihinde sona erecektir.
Başvuru ve ödeme yapmak isteyenlerin satış bedelleri tüketici fiyatları endeksi aylık değişim oranları toplamında artırılarak hesaplanacaktır. Bundan dolayı erken ödeme yapanlar TÜFE oranında artıştan/gecikme zammı uygulanmasından daha az etkileneceklerdir.
6745 sayılı Kanunun yürürlüğe girdiği 7 Eylül 2016 tarih itibariyle satın alma başvurusu süresi dolmayanlar ile ödeme süresi sona ermeyenlere ilave süre verilmediğinden bu nitelikteki başvuruların ve ödemelerin zamanında yapılması hususunda dikkat edilmesi gerekmektedir. Buna göre 7 Eylül 2016 tarihi itibariyle 3 aylık ödeme süresini kaçırmayanlar ile süresi içerisinde satın alma başvurusu yapanlar söz konusu süre uzatımından faydalanamayacaklardır” denildi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin