Son Dakika
  • Loading
A+ A A-

Resmi İlan

YazarlarımızManşetler

 

Çakmak gazının Muğla genelinde çocuklara satışının engellenmesi için Valilik karar aldı.

151217cakmak_018e5.jpg
Haber Merkezi
Muğla Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada çakmak gazının çocuklara satışının engellenmesi ve bu vesile ile olası olumsuzlukları önlemesi amacıyla; Muğla genelinde çakmak gazının çocuklara satışı yasaklandı.
Muğla Valiliğinden yapılan yazılı açıklamanın detayları şu şekilde; 5442 sayılı İl İdaresi Kanunun 11. Maddesi kapsamında il sınırları içerisinde yasaklama kararı alınarak tedbirler alındığı, bu yasaklama kararların, 5898 sayılı “Uçucu Maddelerin Zararlarından insan sağlığından Korunmasına Dair Kanun”‘la da yasaklanacak olan maddeleri de kapsadığı, kanunla açıkça yasaklanarak hapis cezası öngörülen maddelerin, idari yaptırıma bağlanmasının usule aykırılık teşkil ettiği, sehven alınmış karar varsa mevzuat çerçevesinde gerekli düzeltmelerin yapılması istenildi.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin