Son Dakika
  • Loading
A+ A A-

Resmi İlan

YazarlarımızManşetler

 

Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Muğla'da 170 bekçi adayının güvenlik soruşturmaları sonrası alacakları eğitimin ardından il geneline dağıtılacağını açıkladı.

211218bekci_6e106.jpg
Haber Merkezi
Muğla İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Vali Esengül Civelek, muhtarlar ve STK temsilcilerinin katılımı ile 'Huzur Toplantısı' gerçekleştirildi.
Huzur toplantısında konuşma yapan İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, "Suçu işlenmeden önce engellemek teşkilat olarak ana amacımız olup vatandaşlarımızla aramızdaki iletişimi önemsiyoruz. Muğla'da önceliğimiz herhangi bir terör olayının yaşanmaması. Bu aşamada ilimizin pek çok noktasında yol kontrol uygulamamız var. MOBESE sistemlerimiz ve diğer asayiş uygulamalarımızla müdürlük olarak 24 saat kenti izliyoruz" dedi.
ELEKTRONİK DENETLE SİSTEMİ KURULUYOR
Genel asayiş olaylarında büyük sıkıntılar yaşanmadığını, hırsızlık olaylarında yüzde 15, özellikle evden hırsızlık olaylarında yüzde 40 oranında geçtiğimiz yıllara göre azalma olduğunu dile getiren Çetinkaya, "Ölümlü trafik kazalarında da sayıları aşağılara çektik. 2019 yılında Elektronik Denetle Sistemi'ni kuracağız. Çalışmalarımızı tamamladık. Trafik denetimlerine yönelik bu sistem ile anlık hız kontrollerini yapabileceğiz. Bu şekilde MOBESE sistemimizi de geliştirerek yaygın bir kamera sistemi Muğla'da oluşturacağız" dedi.
172 BEKÇİ İL GENELİNE DAĞITILACAK
Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, "Devletimiz bize 170 gece bekçisi kadrosu tahsis etti. Şuan bekçilerimizin güvenlik soruşturmalarını tamamlıyoruz. Bekçilerimizin il genelinde dağıtımlarını yapacağız. 30-40 yıl öncesinde olduğu gibi mahallelerimizde bekçilerimiz düdüklerini çalacaklar. Muhtarlarımızla da çok yakın ilişki içinde olacaklar. Bunları sağlayacağız" diye ifade etti.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin