A+ A A-

 

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, 31 Mart sürecinde aday olarak gösterilmeyen partililerin başka partilere giderek CHP’ye seçim kaybettirmek istediklerini söyledi.

09072019secimikaybettirmekicin.jpg

Haber: Yunus Erman Doğruyol

Cumhuriyet Halk Partisi, yerel seçimlerin ardından ilçe danışma kurulları süreci yürütüyor. CHP’de 31 Mart yerel seçimleri ve sonuçları masaya yatırılıyor. 28 Haziran’da Marmaris’le başlayan ilçe danışma süreci kapsamında birçok ilçede danışma kurulları toplandı.
31 Mart yerel seçim sonuçlarının değerlendirildiği ve şu ana kadar 8 ilçede yapılan ilçe danışma kurulu toplantılarına yönelik açıklamalarda bulunan CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, “31 Mart yerel seçimlerinde Muğla nüfusunun yüzde 70’ini oluşturan Bodrum, Milas, Menteşe, Marmaris, Datça ve Fethiye belediyelerini kazandık. Fethiye 25 aradan sonra CHP’li belediye tarafından yönetiliyor. Bu ilçelerde aday adayı olup aday olmayan arkadaşlarımız aday gösterilen arkadaşımızın arkasında sonuna kadar durdu. 31 Mart’ta bazı ilçelerde aday adayı olup aday olamayan bazı kişiler ise başka partilere giderek belediye başkan adayı oldular. Bu büyükşehir için de geçerli. Bazı kişiler seçim kazanmak için değil, seçimi kaybettirmek için aday oldular. Ancak emellerine ulaşamadılar. Önümüzdeki ilk yerel seçimlerde Köyceğiz, Ortaca, Dalaman, Ula ve Yatağan ilçelerinde CHP’li belediye başkan adayları seçimi kazanacaktır. Bundan hiç şüphemiz yok. Şu ana kadar gerçekleştirdiğimiz ilçe danışma kurullarında bunu gördük” dedi.
CHP Milas İlçe Danışma Kurulu, 9 Temmuz’da saat 13.00’te Milas Belediye Toplantı ve Düğün Salonu’nda toplanacak.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin