A+ A A-

 

Milas Folklor Araştırma Derneği (MİFAD), çeşitli dans ve halk oyunu gösterilerinin sergileneceği 8. Geleneksel Kültür Festivali’ni 14-15-16 Haziran tarihlerinde düzenleyecek. MİFAD ayrıca Milas Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 13 Haziran tarihinde de 1. Halk Oyunları Şenliği gerçekleştirecek.

110619mifad.jpg
Haber: Gizem Odabaşı

Yıl boyu çeşitli dans ve halk oyunları alanında eğitim çalışmaları yürüten Milas Folklor Araştırma Derneği (MİFAD), 14-15-16 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 8. Geleneksel Kültür Festivali hazırlıklarını tamamladı.
MİFAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Emekli, MİFAD Yönetim Kurulu Üyeleri Emrah Mergen ve Ersin Erşahin, basın açıklamasında bulunarak 8. Geleneksel Kültür Festivali hakkında bilgi verdi.
Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da festival kapsamında sahneyi öğrenciler ve kursiyerlerin paylaşacağını belirten MİFAD Başkanı Mustafa Emekli, “Festival 14 Haziran Cuma günü saat 17.00’de Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda anasınıfı öğrencilerine yönelik satranç turnuvası ile başlayacak. Festivalimiz, 15-16 Haziran tarihlerinde Atatürk Kültür Merkezi’nde halk oyunları, bale, jimnastik gösterileri ve enstrüman korosu ile devam edecek. 8. Geleneksel Kültür Festivali’nde yaklaşık 400 kişi sahne alacak. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda sürpriz gösteriler sunacağız. Festivalde, Türk halk oyunları ön planda tutulacak ve sadece Milas yöresinin değil, Türkiye’nin kültürel zenginliğini yansıtan yöresel oyunlar ve gösteriler sergilenecek. Hem okulların kapanacağı tarihe hem de üniversite sınavlarına denk gelen festivalimizle, öğrencilerimizin dönem sonu streslerini atmalarını umuyoruz.” dedi.
3 gün sürecek olan festivalin üniversite sınavı sebebiyle saat 23.00’de sona ereceğini duyuran Başkan Emekli, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptıkları işbirliğiyle bu sene kortej yürüyüşünün olmayacağını duyurarak, “Her yıl üç gün süren festivalin bu sene Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız ortaklık sebebiyle dört gün sürecek. 13 Haziran Perşembe günü Milli Eğitim Müdürlüğü ve MİFAD işbirliği ile ortak düzenlenen Halk Oyunları Şenliği başlıyor. Bu etkinlik, sekizincisi düzenlenen festivalimizin içerisinde değil. Çünkü bizim konseptimiz, bu etkinlik içeriğinden daha farklı. Tamamen halk oyunları üzerine bir şenlik olacak. Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan bu festivale yaklaşık 600 kişi görev alacak.” dedi.
MİFAD Kültür Festivali’nin en başından beri asıl amacının, içerisinde sanat ve kültür ile ilgili tüm alanların barındırmak olduğunu belirten MİFAD Yönetim Kurulu Üyesi Emrah Mergen, geçtiğimiz yıllarda düzenledikleri festivallerden edindikleri deneyimlere dayanarak şunları ifade etti: “Kültür Festivalimiz sayesinde çocuklarımızın kendilerine olan güveni artıyor ve festival çocuklarımızın fiziksel gelişimine katkı sağlıyor.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin