A+ A A-

 

İlçemiz Güllük Mahallesi sınırları içerisinde yer alan doğa harikası, milyonlarca balığa ev sahipliği yapan Güllük Dalyanı için yeniden ihale süreci başlatıldı. 7 yıllığına işletme hakkı verilecek olan dalyandan 47 bin kilogram balığın avlanmasına izin verilecek.

08072019dalyan.jpg
Haber: Yunus Erman Doğruyol

Kefal, çipura, levrek ve yılan balıklarının doğal üreme yeri olan, bir dönem S.S.Güllük Su Ürünleri Kooperatifi tarafından işletilen ve daha sonra Milas Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından koruma altına alınan dalyan 7 yıl süreli projeli ıslah amaçlı kiralanacak. 80 hektar alanın kiralanacağı dalyanda; 7 yıl boyunca 30 bin adet kefal, 4 bin adet çipura, 8 bin adet levrek ve 5 bin adet yılan balığı olmak üzere toplam 47 bin kilogram balığın avlanmasına izin verilecek.
UYGUN PROJELER İHALEYE GİREBİLECEK
Su Ürünleri Yatırımlarında İhtiyaç Duyulan Su Ve Su Alanları İle Deniz Ve İç Sulardaki Su Ürünleri İstihsal Hakkının Kiraya Verilmesi Hakkında Yönetmelik ve Su Ürünleri Yetiştiriciliği Yönetmeliği ile bu yönetmeliklere ait uygulama esasları genelgelerine göre; ilçemizde bulunan Güllük Dalyan’ının ıslah amaçlı ve verimliliğin arttırılarak, sürdürülebilir kullanımını temin etmek için projeye dayalı olarak 7 yıllığına kiraya verilebilmesi amacıyla ön izin başvuruları kabul edilecek.
İhale katılmak isteyenlerin ilk ilan tarihinden itibaren 30 gün içinde proje özeti ile birlikte Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne başvuru yapması gerekiyor.
Belirtilen süre içerisinde başvuru yapılan projeler değerlendirilip, “Su Ürünleri Yetiştiriciliği Yatırımlarında İhtiyaç Duyulan Su Ve Su Alanları İle Deniz Ve İç Sulardaki Su Ürünleri İstihsal Hakkının Kiraya Verilmesi Hakkında Yönetmelik” doğrultusunda Bakanlıkça onaylanan proje/projeler belirtilecek tarihte Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce açık pazarlık usulüyle projeli kiralama ihalesi yapılacak.
İSTENİLEN BELGELER
Su Ürünleri Kayıt Sistemi üzerinden yıllık muhammen kira bedeli 12 bin 982 lira 37 kuruş olarak belirlenen Güllük Dalyanı ihalesi için istenilen belgeler şöyle: “Başvuru dilekçesi, proje özeti, vekil olarak katılacakların noter tasdikli vekaletnameleri, yetkili olarak ihaleye katılacakların Ticaret Sicil Memurluğundan alınmış onaylı yetki belgeleri, katılacak olan şirket ise Ticaret ve Sanayi Odasından alınmış Onaylı Sicil Kayıt Belgesi, ikametgah belgesi vermesi ve tebligat için adres göstermesi, Kooperatif / Kooperatif Birliği / Köy Birliğinin imza sirküleri veya şirket adına teklifte bulunacak kimsenin imza sirküleri ile bu şirketin vekili olduğuna dair Noter onaylı vekaletnamesi, ortak girişim olması halinde noter tasdikli girişim beyannamesi ile ortaklarca imzalanmış Ortaklık Sözleşmesi, vergi borcu olmadığına dair belge, S.S.K ve S.G.K prim borcu olmadığına dair yazı.”
İhaleye katılmak isteyenler İdari ve Teknik Şartname Muğla Tarım ve Orman Müdürlüğünden 300 TL karşılığında alabilecek. Posta ile yapılacak müracaatlar kabul edilmeyecek.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin