A+ A A-

 

Milas'ta Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavları için akredite edilmiş ve yetkilendirilmiş olan Kariyer Belgelendirme kuruluşu tarafından Başarı Anahtarı Mesleki Sınav Merkezinde ilk defa sorumlu emlak danışmanlığı 5’inci seviye sınavları ile motorlu kara taşıtları alım satım sorumlusu 5’inci seviye sınavları yapıldı.

10072019besinciseviyesinavi.jpg

Haber: Elif Bakıcı

Sınavlara Muğla, Bodrum, Milas, Ortaca, Datça, Kavaklıdere ile diğer ilçelerden adaylar katıldı.
Toplam 18 kişinin katıldığı sınavda Mesleki Yeterlilik kurumunun belirlediği ve uyguladığı kriterler doğrultusunda gerçekleşti. Adaylara saat 9'da sınav yapıcılar ve gözetmenler eşliğinde sınav sistemi hakkında bilgilendirme yapıldı. Saat 10’da yazılı sınavlar gerçekleştikten sonra uygulama ve performans sınavları yapıldı.
Adaylar sınav için heyecanlı olduklarını, ciddi bir sınav süreci ile karşılaştıklarını ve mesleklerinde kendilerini böylece hem yeterlilik anlamında görme fırsatı yakaladıklarını belirttiler.
İKİNCİ DÖNEM EMLAK VE OTO GALERİ SINAV KAYITLARI BAŞLADI
Kariyer Belgelendirme çözüm ortağı yetkilisi Mehmet Sert, birinci sınavda başarısız olanların, ikinci sınava yine ücretsiz olarak katılabileceklerini belirtti.
Amaçlarının, Muğla ve diğer ilçelerinde mesleki yeterlilik belgesi almak isteyenlerin Milas’ta tüm alanlara yönelik mesleki yeterlilik sınav merkezi haline dönüşerek tüm branşlarda sınav organizasyonlarını gerçekleştirmek olduğunu belirten Sert, “Kariyer Belgelendirme çözüm ortağı Başarı Anahtarı markamızla yerel bir marka kuruluş olarak tüm hemşerilerimizin tereddüde düşmeden önce güven prensibiyle hareket ederek sınav ve belgelendirme alanlarında hizmet vermek istiyoruz” dedi.
Sert, mağduriyet yaşanmaması adına gerekli bilgilendirmeleri yapmaya devam edeceklerini ve kamuoyuyla paylaşacaklarını da belirtti.
Mesleki belgelendirme programları hakkında bilgi alıp, kayıt olmak isteyenlerin 0 555 888 99 48 - 0 505 999 99 48 – 0 505 999 48 48 nolu telefonlardan Başarı Anahtarı Sınav Merkezi yetkililerine ulaşabilecekleri gibi İsmetpaşa Mahallesi Ahmet Taner Kışlalı Caddesi Sünnetçioğlu Apartmanı adresine şahsen de müracaat edebilirler.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin