A+ A A-

 

Milas’ın Kalınağıl Mahallesi kavşağında yaşanan olayda, yol kenarına bırakılmış zehirli kemiği ısıran 4 köpek öldü.

10072019kopek.jpg
Haber: Yunus Erman Doğruyol

Milas-Ören Karayolu Kalınağıl kavşağında, yere atılmış bir kemiğin yakınlarında 3 köpek ölü bulundu.
Sabah 6.45 sıralarında işyerine gitmek için evden ayrılan bir vatandaş, kendi köpeği ile birlikte servis bekleyeceği alana doğru hareket etti. Bu sırada yol kenarında 3 ölü köpek gören kadın, durumu eşi Mevlüt Şen’e haber verdi. Bu sırada ölü köpeklerin yanında eşini bekleyen kadının köpeği de bir süreliğine gözden kayboldu. Görgü tanığı kadın, köpeğini aradığında bir kemiği yemeye çalıştığını gördü. Kemiği bıraktıktan dakikalar sonra bitkin düşen köpek, 5 dakika sonra olay yerine gelen Mevlüt Şen’in gözlerinin önünde yaşamını yitirdi.
Zehrin çok güçlü olduğunu iddia eden Şen, “Eşim aradıktan 5 dakika sonra oraya vardım ama zehri çoktan almış. Hemen süt verdim, veteriner aradım, zabıtayı aradım, barınağı aradım. Ama nafile. Hiç kimsenin faydası, ilgisi olmadı. Tam anlamıyla çaresizlik…” dedi.
Olayın bir yemek şirketinin hemen önünde gerçekleşmesi, akıllara soru işaretleri getirse de köpeğini kaybeden Mevlüt Şen, “Mantıken kendi işyerleri önünde bunu yapacaklarını sanmıyorum. Köpekler aç kaldıklarında çöpün yanına toplanıp yemek aradığı için suçu yemek şirketinin üzerine atmak isteyen birileri olabilir. Tavuğuna, yumurtasına zarar verdiği iddiasıyla mahalleli yapmış olabilir veya Kurban Bayramı hırsızlığı yapmak isteyen birileri köpekleri yok etmek istemiş olabilir..” ifadelerini kullandı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin