A+ A A-

 

Milas -Yatağan Karayolu’nda seyreden bir otomobil, cayır cayır yanmaktan son anda kurtarıldı. Yoldan geçen diğer sürücülerin yardımıyla araçtaki yangın itfaiye ekipleri gelene kadar kontrol altında tutuldu.

16072019aracyangini_73223.jpg
Haber: Yunus Erman Doğruyol

Bodrum’a günübirlik tatile gelen Hasan Yakup Onuk ve arkadaşının içerisinde bulunduğu aracın motor bölümünde, Milas – Yatağan karayolu Boğayokuşu mevkiinde dumanlar yükselmeye başladı.
Aracı yolun sağına çeken Onuk, motor kaputunu açar açmaz, alevler aracın ön bölümünü sardı.
Bu sırada araçtaki yangın söndürme tüpüyle yangına müdahale etmeye çalışan Onuk’a çevreden geçen vatandaşlarda tüpleriyle yardımda bulundu.
5 yangın söndürme tüpünün kullanılmasına rağmen söndürülemeyen yangın, motor bölümündeki su haznesinin delinmesiyle kontrol altına alındı.
Kısa sürede olay yerine itfaiye ekiplerinin gelmesiyle yangın tamamen söndürüldü.
Araçta maddi hasar meydana gelirken, sürücü Onuk ve arkadaşı yangından yara almadan kurtuldu.
ÖNCE MAZOT KOKTU
Olay yerine gelen itfaiye ve polis ekiplerine bilgi veren sürücü Onuk, “yokuştan çıkarken klimamız çalışıyordu. Önce araç içerisinde yoğun bir mazot kokusu oluştu. Daha sonra ise arkadaşım motor bölümünden duman yükseldiğini söyleyince aracı hemen sağa çektik. Kaputu açar açmaz yangın tüm motor bölümünü sardı. Yoldan geçen diğer sürücüler de sağ olsunlar yangın söndürme tüpleriyle müdahalede bulundular” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin