A+ A A-

 

Milas’ın Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Tütün Sokak’ta yaşayan vatandaşlar, caddelerinde sokak aydınlatması yapılmasını istiyor.

08082019sokakaydinlatmasi.jpg
Haber: Elif Bakıcı
Cumhuriyet Mahallesi Tütün Sokak’ta yaşayan vatandaşlar, sokak aydınlatmasının bulunmaması nedeniyle rahatsızlık yaşıyor. 2013 yılından bu yana Aydem Elektrik Dağıtım A.Ş.’ye başvurmalarına rağmen bir ilerleme yaşanmadığını belirten vatandaşlar, şirkete her başvurularında ‘yatırım programı içerisindesiniz’ cevabını duyuyor.
Yaz aylarında bile sokağa çıkamadıklarını ifade eden mahalle sakinleri, güvenlik riski nedeniyle hırsızların cazibe merkezi olduklarını iddia etti. Bir vatandaş, geçtiğimiz yıl evine hırsız girdiğini ve birçok eşyasının çalındığını söyledi. Bu nedenle kapı ve penceresindeki güvenlik önlemlerini kendi imkanlarıyla artırdığını kaydeden mahalle sakini, bir an önce caddeye aydınlatma sistemi kurulmasını istedi.
Mahalle sakinleri şimdilik sitenin duvar aydınlatmasıyla idare etmek zorunda olduklarını, bir arıza anında zifiri karanlıkta kaldıklarını ifade etti. Mahalle sakinleri, “2013’te evlere taşındık, 6 yıldır sokak aydınlatması bekliyoruz. Akşam olunca çocuklar, yaşlılar, biz çok zorluk çekiyoruz. Aydem’i aradık, başvurularda bulunduk, durumu izah ettik ancak hiçbir gelişme yok. Yetkililerden yardım bekliyoruz” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin