A+ A A-

 

Milas’a bağlı Bafa Mahallesi’nde bulunan kütüphaneye büyükşehir yasasından önce kilit vuruldu. Yıllardır kapalı olan kütüphanede bulunan kitaplar, ilgisizlik nedeniyle her geçen gün çürümeye bir adım daha yaklaşıyor.

02092019kutuphane.jpg

Haber: Yunus Erman Doğruyol

Bafa Mahallesi’nde 2014 yılında uygulanan büyükşehir yasasından önce kapatılan halk kütüphanesi, üzerinden 5 yıl geçmesine rağmen halen hizmete geçirilemedi. O dönemde personel ve kaynak yetersizliği gerekçe gösterilerek kapatılan halk kütüphanesindeki kitaplar da yıllardır beton duvarlar arasında çürümeyi bekliyor. Kapısına kilit vurulan kütüphanenin, Bafa ve çevre mahallelerdeki öğrenci ve vatandaşlara hizmet vermesi beklenirken yıllardır atıl durumda bulunuyor. Mahalle sakinleri, bölgedeki 300’ü aşkın öğrencinin hizmet alabilmesi için kütüphanenin kapılarının halka açılmasını istiyor.

Öte yandan kütüphane kapanmadan önce hayırseverler tarafından hediye edilen fotokopi makinesinin akıbeti de bilinmiyor.

Bafa Kütüphanesi’nin atıl durumdan kurtarılması ve halka açılmasını isteyen vatandaşlar, “Burada çocuklarımız için kursların açılması, etkinliklerin yapılması gerekirken kapısına kilit vuruldu. Şimdi ise en azından çocuklarımızın kitaplara erişebilmesini istiyoruz. Yetkililerden çocuklarımızın geleceği için bunu talep ediyoruz. Bafa Kütüphanesi halka açılmalıdır.” dedi.

Öte yandan geçtiğimiz yıl mayıs ayında çekilen fotoğrafta, binanın ve tabelanın bakımsızlıktan çürüdüğü görülüyor.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin