A+ A A-

 

2019-2020 Adli yıl açılış töreni, Milas Cumhuriyet Başsavcılığı ve Muğla Barosu Milas Temsilciliğine kayıtlı avukatların katılımıyla Atapark Meydanı’nda gerçekleştirildi.

02092019adliyil_233f2.jpg
Haber: Elif Bakıcı

Muğla Barosu Milas İlçe Temsilciliği tarafından düzenlenen törenle birlikte, tatilin sona ermesinin ardından yeni Adli Yıl başladı.
Atapark’ta gerçekleştirilen törene; Milas Cumhuriyet Başsavcısı Adem Efe, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Baro Temsilcisi Avukat Ozan Güngör, Milas Adliyesi’nde görev yapan bazı hakim ve savcılarla avukatlar katıldı.
Milas Adliyesi ve Muğla Barosu çelenklerinin Atatürk Anıtı’na sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.
Törende konuşan Muğla Barosu Milas Temsilcisi Avukat Ozan Güngör, 1 Eylül Dünya Barış Gününe atıfta bulunarak, “Kadın cinayetlerinin, kutuplaşmaların arttığı, terör illetinin yakamızdan düşmediği bu dönemde her ne kadar barıştan söz etmek zor olsa da, yine de umudumuzu yitirmeyecek, barış için mücadeleye devam edeceğiz. Unutulmamalıdır ki, barışın tek şartı önce insan olabilmektir. Aklıyla, duruşuyla insan olabilmek.” dedi.
Adaletin toplum yaşamını düzenleyen ve mutluluğun temelini oluşturan asil bir duygu olduğunu belirten Güngör, “En ilkelinden en uygarına kadar bütün toplumlar tarih boyunca hak ve adalete gereken önemi ve değeri vermiş, onu kutsal bilerek güven ve mutluluğunu onda aramıştır. Böylece adalet dağıtımı toplumun en önde gelen hizmeti sayılmıştır.” ifadelerini kullandı.
Güngör sözlerinin sonunda, “Adaletin tesisi hedefleniyorsa, adli mekanizma iyi çalışsın isteniyorsa yargının kendi unsurları arasında da adaletin ve eşitliğin sağlanması gerekliliği açıktır. Avukatlar, savcılar ve hakimler yargının üç vazgeçilmez unsurudur. Ayrı arı kamaralarda bulunsak dahi sonuçta hepimiz hukuk gemisinin içerisinde bulunmaktayız. Gün; hukukun üstünlüğü için avukat, hakim ve savcıların kenetlenmesi günüdür. Gün; Cumhuriyet devriminin ışıklı yolunda demokrasi ve özgürlükler için omuz omuza mücadele etme günüdür. Bu mucadele elbette kazanılacaktır. Geçmişte olduğu gibi bu günde de mücadelemizi birlikte sürdürme azim ve kararlılığımızla zor günlerin aşılacağına, Cumhuriyet ve değerlerine, Atatürk ilke ve devrimlerine uygun, hukukun üstün kılındığı, sosyal hukuk devleti ilkelerinin hayata geçirileceği günlere olan inancımızı tekrarla, yeni adli yılın adil yargılama hakkının tüm yönleriyle uygulandığı yıl olmasını dilerim.” şeklinde konuştu.
Avukatlar, konuşmaların ardından Atatürk Anıtı’na karanfil bıraktı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin