A+ A A-

 

İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanı Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu tarafından ziyaret edilen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Yanıkömeroğlu’nun kadın kooperatifleri konusunda belediyelerin çalışma yapması talebine, “Belediyemizin teşkilat yapısında değişikliğe gidiyoruz. Özellikle kooperatif, üretici, kadın emeği noktalarında önceliği olan bir teşkilat yapısı oluşturuyoruz.” dedi.

03092019hanimeli_feb2a.jpg
Haber: Elif Bakıcı
İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanı Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu, partisinin Milas İlçe örgütünü ziyaret amacıyla geldiği Milas’ta, belediye başkanı Muhammet Tokat’a da ziyaret gerçekleştirdi. Yanıkömeroğlu’nu kapıda karşılayan ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Tokat ‘hem Milas’a hem belediyemize hoş geldiniz’ dedi.
İYİ Parti İlçe Başkanı Ahmet Yanıkoğlu ve ilçe örgütü,Milas Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çayırlı’nın da eşlik ettiği ziyarette Yanıkömeroğlu, Başkan Tokat’a görevinde başarılar dileyerek, kadınların desteklenmesi ve Kadın Kooperatifleri kurulması yönünde yardım istedi.
Kendisinin bir iş kadını olduğunu Ankara’da inşaat sektörü üzerine firması bulunduğunu belirten Yanıkömeroğlu; “Artık bizim de bir şeyler yapmamız gerektiği için siyasete girdim. Şikayetle olmuyor, bu ülke için bir şeyler yapma anlamında siyasete atıldım. Siyasete girdiğimden beri 3 seçim geçirdik. Tüm teşkilatlarımızla çok çalıştık ve çalışmaya da devam edeceğiz.” dedi.
Kadın cinayetleri ve şiddet olaylarına dikkat çeken Yanıkömeroğlu , “Son günlerde yaşanan kadına karşı yapılan şiddet ortada. Onlara yardımcı olmak ekonomik güçlerini arttırmak adına bir şeyler yapılmalı. Yöreniz çok zenginliklere sahip. Kadınların evlerinde yetiştirdiği ürünlerini satabileceği pazarlar kurulabilir. Bizim de bu konuda çalışmalarımız başladı. Belediyelerimiz de bu konuda bizlere destek olursa seviniriz. Özellikle kooperatifleşme anlamında çalışmalar yapılmalı.” dedi.
Geçmişte kadınların el emeği göz nuru ürünlerini satmaları, aile bütçelerine katkı sağlamaları amacıyla Hanımeli Pazarı kurduğunu dile getiren Başkan Tokat , “İlk etapta Hanımeli pazarlarımız amacı doğrultusunda işlese de daha sonraları amacı dışına çıktı. Tüm uyarılarımıza rağmen ne yazık ki Hanımeli pazarımızda bir düzelme olmadı ve biz de kaldırmak durumda kaldık. Önümüzdeki mecliste konuyu gündemimizde görüşeceğiz. Belediyemizin teşkilat yapısında değişikliğe gidiyoruz. Özellikle kooperatif, üretici, kadın emeği noktalarında önceliği olan bir teşkilat yapısı oluşturuyoruz. Geçmişte de belediyemiz olarak özellikle de kadınlarımıza yönelik çeşitli yardımlarımız oldu. Bundan sonra da bu yardımlarımız sürecek.” dedi.
Sohbet havasında gerçekleşen ziyaret, hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin