A+ A A-

 

Milas’ta ilkokul birinci sınıf, ana sınıfı, bağımsız anaokulu uygulama sınıflarına yeni kayıt yaptıran öğrencilerin öğretmen ve şubelerinin belirlenmesi için kura çekimi yapıldı. Kendi sınıflarını belirlemek için kura çekimini yapan minik öğrencilerin heyecanı yüzlerine yansıdı.

03092019minikogrenciler_a57fe.jpg
Haber: Yunus Erman Doğruyol
Muğla genelinde bulunan tüm ilkokul, anaokulu ve bağımsız anaokullarında dün kura çekimi heyecanı yaşandı. Aileleriyle birlikte Milas Merkez İlkokulu Bahçesi’ne gelen minik öğrencileri Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal’da yalnız bırakmadı.
Saat 10.30’da komisyon huzurunda gerçekleşen kura çekimine Merkez İlkokulu’na yeni kayıt yaptıran 63 kız, 71 erkek öğrenci katıldı.
İsmi okunan minik öğrenciler hazırlanan cam fanus içerisindeki kura kağıtlarını anne ve babaları eşliğinde çektiler.
Öğrencilerin sınıfları oluşmasından sonra öğretmenler kura çekerek, sınıflarını belirlediler.
Bahçede bulunan velileri bilgilendiren okul yöneticileri, 6 yıldır öğrenci sınıflarının ve sınıf öğretmenlerini kura ile belirlediklerini, bu sisteminin artık tüm Muğla genelinde tüm okullarda uygulandığını ifade ettiler.
HAYIRLI BİR EĞİTİM ÖĞRETİM YILI OLMASINI DİLİYORUM
2019-2020 eğitim öğretim yılında Muğla il genelinde tüm resmi okullarda ilkokul birinci sınıf, ana sınıfı, bağımsız anaokulu ve uygulama ana sınıflarına yeni kayıt olan öğrencilerin şube ve öğretmenlerinin, okullarında yapılan kura ile belirlendiğini ifade eden Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, “Merkez İlkokulumuzun yıllardan beri uyguladığı sistemi artık tüm okullarımızda uyguluyoruz. Tüm velilerimizin huzurunda yapılan kura çekimleriyle bugünden itibaren öğrencilerimizin sınıfları ve öğretmenleri belirlenmiş oldu. Herkes için hayırlı bir eğitim öğretim yılı olmasını diliyorum” dedi.
Şube belirleme işlemlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi adına her okulda Şube Belirleme Komisyonları kurduklarını ve bu komisyonlarda Okul Müdürü, Okul Aile Birliği Başkanı ve öğretmenlerin yer aldığını ifade eden Bal, “Ülke genelinde 9 Eylül 2019 Pazartesi günü okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerimizde çalan ilk ders ziliyle birlikte 2019 - 2020 eğitim öğretim yılı başlamış olacak. Uyum eğitimi ise 5 Eylül Perşembe ve 6 Eylül Cuma günü gerçekleşecek. Bizler hazırlıklarımızı tamamladık. Bakanlıkça 2003'ten itibaren uygulanan ücretsiz ders kitabı projesi kapsamında hazırlanan ücretsiz ders kitapları sınıflarımızda, sıralarda yerini aldı. İlçemizdeki yaklaşık 23 bin öğrenciye kitapları, Sıfır Atık Projesi kapsamında bu yıl poşetsiz olarak teslim edilecek” dedi.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin