A+ A A-

 

Muharrem Ayı nedeniyle Milas Belediyesi tarafından Koru Mahallesi’nde vatandaşlara oruç yemeği verildi.

05092019muharremayıyemeklerisuruyor.jpg
Haber: Bülent Akman
Milas Belediyesi, Alevi vatandaşlara yönelik düzenlediği Muharrem ayı yemeklerini sürdürüyor. Koru mahallesi eski okul bahçesinde düzenlenen yemeğe CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Başkan Yardımcısı Hüseyin Çöllüoğlu, meclis üyeleri, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Nurol Paskal, Koru Mahalle muhtarı Birol Dalan ve çok sayıda mahalle sakini katıldı.
Yemeğe katılanlarla yakından ilgilenen ve hoş geldiniz diyen Başkan Tokat daha sonra katılanlara yemek dağıttı. Alevi dedesi tarafından okunan dualar eşliğinde açılan oruç sonrası bir konuşma yapan Başkan Tokat, ”Yemeğimize katılan herkese teşekkür ediyorum. Muharrem ayı içerisindeyiz. Dinimiz ve kültürümüz açısından çok önem arz eden ve insanı farklı duygulara götüren günleri yaşıyoruz. Kutsalınıza saygı duymak sizlerle bir arada olmak bizleri çok mutlu kılıyor. Yası mateminizi tuttuğunuz oruçları ve bu dönem içerisinde yapılan ibadetleri Allah kabul etsin.” dedi.
Koru mahalle muhtarı Birol Dalan yemeğin düzenlenmesinde emeği geçen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve personeline mahalle sakinleri adına teşekkür etti.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin