A+ A A-

 

2019 - 2020 Eğitim ve Öğretim yılı uyum haftası ders zilinin çalması ile başladı. Öğretmenleriyle ve velileriyle sınıfa gelen çocuklar, birbirleriyle tanıştı. Gözyaşlarını tutamayan bazı öğrencilerin ise yardımına velileri koştu.

05092019milastauyumsurecibasladi_5068a.jpg

Haber: Yunus Erman Doğruyol

2019 - 2020 Eğitim ve Öğretim yılında anaokulu, ilkokul birinci sınıf, 5. sınıf ve 9. sınıf öğrencileri için uyum haftası dün başladı. Milas’ta 1468 anaokulu, 1518 birinci sınıf, 1519 beşinci ve 1878 dokuzuncu sınıf öğrencisi sınıflarda yerini aldı.

Sabah saatlerinde velileriyle birlikte Sakarya İlkokulu’na gelen çocuklar, okulun girişinde öğretmenleriyle buluştu. İlk olarak minik öğrencileri ile öğretmenleri konuştu.

Daha sonra miniklerin ellerinden tutan öğretmen, öğrencileri sınıfa götürdü. Sınıfta yoklama alan öğretmen, hem çocuklarla tanıştı hem de diğer çocuklarla tanışmasını sağladı.

Öğrencilerin derste ve teneffüs zili çalınca ne yapması gerektiklerini anlatan öğretmenler, ailelere de bilgilendirme yaptı. Uyum süreci kapsamında velisiyle gelen ve gözyaşlarının tutamayan öğrencileri ise aileleri teselli etti.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı yeni öğretim yılının başlayacağı tarihi belirledi. 2019 - 2020 eğitim öğretim yılı 9 Eylül Pazartesi günü başlayacak. Bu sene ilk kez uygulanacak olan ara tatil tarihleri de belli oldu.

ARA TATİLLER NE ZAMAN YAPILACAK?

İlk ara tatil 17 - 24 Kasım tarihleri arasında olacak. İkinci ara tatil ise 4 - 12 Nisan tarihleri arasında olacak.

İKİNCİ DÖNEM NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

9 Eylül'de başlayan birinci dönem 17 Ocak'ta sona erecek. İkinci dönem 3 Şubat'ta başlayacak. 19 Haziran 2020'de ise okullar kapanacak. Yaz tatili 11 haftalık olacak.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin