A+ A A-

 

AK Parti Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Yavuz, geçtiğimiz günlerde Milas’a bağlı Fesleğen Mahallesi’ne gerçekleştirdiği ziyarette arıcıların yol isteğine yönelik çalışma başlattı. Yavuz, arıcıların yolunu greyder ile açtırdı, orman arazözleriyle su takviyesi yaptırdı.

10092019aydinlivekilaricilarin.jpg
Haber: Yunur Erman Doğruyol

Arı yetiştiriciliği ve arı balı üretimi yapan arıcıların sektörde yaşadıkları zorlukları yerinde incelemek için geçtiğimiz hafta sonu Milas’a bağlı Fesleğen Mahallesine giderek arıcılar ile bir araya gelen AK Parti Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Yavuz ile Türkiye Arıcılar Birliği Eski Genel Başkanı Mustafa Sarıoğlu’na arıcılar, ulaşımda kullandıkları yolların düzenlenmesi isteğini iletirken, suyla ilgili talepte bulunmuştu. Arıcıların sorunlarına çözüm bulan Yavuz’a arıcılar, sosyal medya hesaplarından yayınladıkları video ile teşekkür etti.
“ARICILIK SEKTÖRÜNÜN SORUNLARI ÇÖZÜLECEK”
Arıcılar tarafından yayınlanan teşekkür mesajına kayıtsız kalmayan Metin Yavuz, arıcıların memnuniyetini dile getirdikleri videolu teşekkürleri için memnun olduğunu ve yurt genelinde arı yetiştiriciliği ve arı balı üreticilerinin sektörde yaşadıkları sorunların giderilmesi için gerekli hazırlık çalışmasını yaptığını belirtti.
Yavuz, ‘‘Türkiye Arıcılar Birliği Eski Genel Başkanı Mustafa Sarıoğlu ile birlikte değerli arıcılarımızın yaşadıkları sorunlar konusunda bilgi edinmek amacıyla kendilerini ziyaret ederek direk birinci ağız olan kendilerinden yaşadıkları sorunları dinleyerek bilgi edinmek istedik. Bu vesile ile Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Fesleğen mahallesinde bulunan arıcılarımızı ziyaret ettik. Arıcılarımızın bulunduğu alan Fesleğen mahallesinden patika yol ile gidilebilen ormanlık bir yer. Ulaşımı aracımız ile sağlamamıza rağmen oldukça zorlandık. Değerli arıcılarımızın sektörde yaşadıkları zorlukları kendilerinden dinleyerek gerekli notlarımızı aldık. Bununla ilgili gerekli hazırlık çalışmalarımıza devam ediyoruz. Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Bekir Pakdemirli’ye hazırlayacağımız raporumuzu sunarak arıcılarımızın yaşadıkları zorlukların giderilmesi konusunda kendisinden destek isteyeceğiz. Öncesinde alana gidilen yolun düzenlenmesi ve hem arıcılarımızın hem de arıların temel ihtiyacı olan su sorununun giderilmesi gerekiyordu. Muğla Orman İşletme Bölge Müdürlüğü ile yapmış olduğum görüşme sonrasında bölge müdürlüğümüz arıcılarımızın ulaşımda kullandıkları yolu greyder ile yeniden düzenleyerek ulaşımın kolaylaşmasını, sonrasında arazözler ile su takviyesi yaparak ihtiyaç duyulan suyun da temin edilmesini sağladılar. Muğla Orman İşletme Bölge Müdürlüğümüze kısa sürede bu ihtiyaçların karşılanmasında destek verdikleri için, sosyal medyada yayınladıkları teşekkür videoları için de değerli arıcılarımıza ayrıca teşekkür ediyorum’’ dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin