A+ A A-

 

2019 – 2020 eğitim öğretim yılının ilk ders zili çaldı. Geçtiğimiz hafta kitapların sıralarda yer almasının ardından Milas’ta yaklaşık 23 bin öğrenci ders başı yaptı.

10092019ogrencilerdersbasi.jpg
Haber: Yunus Erman Doğruyol

Anaokulu, birinci sınıf, beşinci sınıf ve dokuzuncu sınıf öğrencilerinin geçtiğimiz hafta içerisinde uyum haftası kapsamında sınıflarda yerlerini almasının ardından dün itibariyle tüm öğrenciler için 2019 - 2020 eğitim öğretim yılı başladı.
Milas’ta yaklaşık 23 bin öğrenci yaz tatilinin sona ermesiyle okullarına, sınıflarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuştu. Öğrencilerinin okullarındaki ilk gününde yeni eğitim-öğretim yılına ilişkin bilgiler paylaşıldı. Okul müdürleri tarafından yapılan açılış konuşmasında, öğrencilere ve ailelerine eğitim sistemindeki değişiklikler anlatıldı. Okula yeni başlayan minikler için ise okulda uyulması gereken kurallardan bazıları paylaşıldı. Okulun ilk gününde aileler ise çocuklarını yine yalnız bırakmadı. Okul müdürleri, çocukların okula olan ilgilerinin artırılması için ailelerin hassas olmalarını istedi.
Okul bahçelerinde düzenlenen ilk gün törenlerinde okul yöneticileri, öğrenci ve velilere giriş ve çıkış saatleri konusunda uyarılarda bulundu.
TRAFİK SORUNLARI YAŞANDI
Okulların açılmasıyla birlikte Milas şehir merkezinde trafik akışında sorunlar yaşanmaya başladı. Özellikle öğrencilerin okullara giriş çıkış saatlerinde servislerin yoğun çalıştığı saatlerde bazı noktalarda trafik akışı durdu. Bazı okulların önlerinde ise servis araçlarına yönelik trafik denetimleri gerçekleştirildi. Yetkisiz taşımacılık yapan servislere ise cezai işlem uygulandı.
BİN 518 MİNİK OKULLA TANIŞTI
23 bin öğrencinin bulunduğu Milas’ta bin 518 öğrenci ilk kez 1. sınıfta eğitim görecek. Bin 468 öğrenci ise anaokullarına kayıt yaptırdı. Bin 519 öğrenci beşinci, bin 878 öğrenci ise dokuzuncu sınıfta eğitim alacak.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin