A+ A A-

 

Milas’ın Güllük Tuzlası’nda geçtiğimiz Pazar günü meydana gelen olayda, motor arızası nedeniyle sürüklenen teknedeki 3 kişi Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı.

10092019suruklenentekne.jpg
Haber: Yunus Erman Doğruyol

Milas’ın Güllük Tuzlası’nda Pazar günü 12.10 sıralarında içerisinde 3 kişinin bulunduğu özel bir teknenin motor arızası nedeniyle sürüklendiği ihbarı alan Sahil Güvenlik ekipleri, hızla harekete geçti. Yardım talebinde bulunan 3 kişi, görevlendirilen Sahil Güvenlik Botu tarafından gerçekleştirilen arama kurtarma faaliyeti sonucunda tespit edildi.
Teknedeki 3 kişi, Sahil Güvenlik Botuna sağ olarak alınırken, teknenin bölgede bulunan başka bir tekne tarafından yedeklenerek Güllük Limanı’na götürülmesi sağlandı.
Aynı gün saat 10.30 sıralarında ise benzer olay Güvercinlik’te yaşandı. İçerisinde 4 kişinin bulunduğu lastik bot, motor arızası sonucunda bir süre sürüklendi. Yardım talebi üzerine ekipler, 4 kişiyi kurtardı. Lastik bot ise bölgede bulunan başka bir tekne tarafından yedeklenerek Güvercinlik Limanı’na götürüldü.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin