A+ A A-

 

AK Parti ve MHP’li vekillerin oylarıyla kabul edilen Termik Santrallere Filtre Takılmasını Erteleyen Kanunun genel kurul görüşmelerine muhalefet partilerinin çoğunluğu katılmadığı ortaya çıktı.

26112019muhalefetoylamayakatilmamis_e5e0b.jpg
Haber: Kemal Sürgün
Türkiye'nin çeşitli illerine dağılmış durumdaki yaklaşık 15 termik santralin baca filtrelerinin takılmasını 2,5 yıl daha erteleyen kanun teklifi kabul edildi. AK Parti ve MHP’li milletvekillerinin oylarıyla kabul edilen kanun teklifine muhalefet ise katılmadığı ortaya çıktı.
Termik santrallerle ilgili kanun teklifi görüşmelerinde ana muhalefet partisi CHP’nin 139 milletvekilinden 114’ünün, 39 İyi Parti milletvekilinden ise 32’sinin oylama sırasında genel kurulda olmadığı öğrenildi.
Muhalefet Muğla Milletvekillerinden Mürsel Alban cenazesi nedeniyle katılmadığı genel kurula CHP’li Suat Özcan, Süleyman Girgin ve Burak Erbay’ın yanı sıra İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun’un da katılmadı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin