A+ A A-

 

Milas Belediyesinin Aralık ayı meclis toplantısı Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleşti. 2019 yılının son meclis toplantısında 11 ana 5 ek gündem maddesi görüşülerek karar bağlandı.

0612201925milyonkredicekilecek.jpg
Haber: Kemal Sürgün

Gürsel İnce’nin mazeretli olarak katılmadığı meclis toplantısının açılışını yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Belediye teşkilat yapısında değişik gereği Özel Kalem Müdür kaleminin değiştiğini belirtti. Başkan Tokat, Özel Kalem Müdürlüğüne Hakkı Arda Varol’u atadığını, mevcut Özel Kalem Müdürü Salim Tanış’ı ise geçici olarak Muhtarlık İşleri Müdürü olarak görevlendirdiği bilgisini meclis üyeleriyle paylaştı.
SENDİKA İLE GÖRÜŞME YETKİSİ VERİLDİ
Başkan Tokat’ın konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Gündemin 2. maddesinde yer alan, “Tüm - Bel Sen ile Belediyemiz arasında yapılmış olan Toplu İş Sözleşmesinin 31.12.2019 tarihinde sona erecek olması nedeniyle 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanununun 32’nci maddesi gereğince Tüm - Bel-Sen ile toplu sözleşme yapılabilmesi için Belediye Başkanına yetki verilmesi” ve 3. gündem maddesi olan, “Su abonesi bulunmayan ve ön ödemeli sayaç abonelerinin 2019 Kasım ve Aralık dönemine ait Evsel Katı Atık Ücretlerinin tahakkuk kayıtlarının oluşturulması ve mükellefe tebliğinin gecikmesinden dolayı Evsel Katı Atık Ödeme tarihinin uzatılması” talebi oybirliği ile kabul edildi.
MİLAS BELEDİYESİ 25 MİLYON KREDİ ÇEKECEK
4’üncü maddede yer alan, “5393 sayılı Yasanın 18/d maddesi gereğince Belediyemiz Hizmetlerinde kullanılmak üzere (Çöp Toplama Aracı ve Diğer Hizmet Araçlarının alımı ve 2019 yılında kullanılan kredilerin erken kapatılması) 25 milyon lira kredi kullanılması talebinin görüşülmesi” öncesi açıklama yapan Mali Hizmetler Müdürü Tuncay Karaca; “Düşen faizler nedeniyle daha önce çektiğimiz kredilere fazla faiz ödememek adına yeni kredi çekerek eski kredileri kapamak Belediyemiz yararına olacaktır. Bu anlamda Belediyemiz 3.000.000,00 TL daha az faiz ödemiş olacak. Bir diğer husus ise temizlik işlerinde kullandığımız çöp toplama araçlarının eskimesi kullanım sürelerinin dolması nedeniyle belediyemize tamirat maliyetleri çok fazla olmaya başladı. Şu anda kiralanan araçların 2020 yılı maliyeti ise 3.500.000,00TL tutuyor. 3 yıllık kiralamada bu fiyat 10.500.000,00 TL oluyor. Yeni alacağımız araçların maliyeti ise KDV hariç 9.500.000,00 TL. Görüldüğü gibi 3 yıl içerisinde araçlar kendi parasını ödüyor. Bu anlamda hem eski kredileri erken kapatmak hem eski araçları yenilemek adına 25.000.000,00 TL kredi kullanmamız gerekiyor” dedi. Açıklamanın ardından ilgili madde oy çokluğu ile kabul edildi.
BİRLİK, BERABERLİK VE UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞTIK
Gündemin diğer maddelerinin bazıları kabul edilirken bazıları ise ilgili komisyonlara havale edildi. Ek gündem maddelerinde bulunan konuların görüşülmesinde ise yine bazı maddeler kabul bazı maddeler ret edilirken bazı maddeler ise ilgili komisyonlara havale edildi.
Aralık ayı meclis toplantısı sonrasında meclis üyelerinin talep ve önerileri dinlendi. Talep ve önerilerin dinlenmesi sonrası söz alan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “2019 yılının son meclis toplantısını tamamladık. Ben tüm meclis üyelerimize, komisyonlarda görev yapan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. 2019 yılı içerisinde birlik, beraberlik ve uyum içerisinde çalıştık. Herkes elinden geldiğince hem ilçemiz hem yaşadıkları mahaller adına önemli çalışmalar gerçekleştirdi.2020 yılında da bu uyumun devam edeceğini umuyorum. Hepinize şimdiden ailelerinizle mutlu yıllar diliyor yeni yılınızı kutluyorum” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin