A+ A A-

 

Muğla’da Belediye sayısını 7’ye çıkaran AK Parti hizmetlerde de öne geçmeye başladı. AK Partili Belediyelerden seçmenine adeta hizmet akıyor. Son olarak aldığı yatırımlarla AK Partinin Muğla’daki kalelerinden olan Kavaklıdere’ye Doğalgaz Bağlanması için atılan temel Milas’ta özellikle “Belediyecilikte Hizmetler akıyor Milas bakıyor” dedirten cinsten…

Azmin Elinde Hiçbir Şey Kurtulmuyor
Haber: Kemal Sürgün

Muğla’da hizmetler anlamında önde olan belediyelerden Kavaklıdere Belediyesi bugün atılan Doğalgaz Temel Atma töreniyle bir kez daha hizmette AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir’in destekleriyle adından söz ettirdi.
Kavaklıdere Kaymakamlığı önünde gerçekleşen temel atma törenine AK Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan, Ak Parti Muğla İl başkanı Kadem Mete, 22. Dönem Ak Parti Muğla Milletvekili Seyfi Terzibaşoğlu, Yatağan Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin, Kavaklıdere Kaymakamı Birkan Tatlısöz, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Akmercan Doğalgaz Genel Müdürü Yusuf Keskin, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan ve Aydın ili Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal, Kurum Müdürleri, Meclis Üyeleri ve Muhtarların yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.
“HAYAL BİLE EDİLMEYENİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRDÜK”
Törende konuşan Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir ise Kavaklıdere’yi doğal gazla buluşturacaklarını ilk olarak yıllar önce bir canlı yayın programında söylediğini anımsatarak,” O dönemde herkes bu açıklamamıza şaşırmıştı. Bazılarının bırakın projelerinde, hayal dünyalarında bile olmayan Doğalgaz Yatırımının Kavaklıdere ilçemize gelmesinde özel talimat vererek sebep olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Enerji Bakanımız Fatih Dönmez’e, AK Parti Muğla İl Başkanımız Kadem Mete’ye, Ak Parti Muğla Milletvekillerimiz Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan’a Muğla ilimizde Doğalgaz dağıtımında yetkili firma olan Akmercan Doğalgaz Firması Genel Müdürü Yunus Keskin ve çalışma arkadaşlarına, Ak Parti İlçe Başkanım Volkan Alpözen ve yönetimi, Belediye Meclis Üyelerimize tüm halkımız adına teşekkür ederken, inşallah bu gün başlayacak olan Kavaklıdere Doğalgaz yatırımımızı hatasız kazasız tamamlanarak, Kavaklıdere halkı olarak bizlerin en kısa sürede Doğalgaz kullanmayı Cenabı Mevla’nın bizlere nasip etmesini temenni ederken, programımıza katılım sağlayan tüm konuklarımıza teşekkür ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun inşallah.”
YATIRIMLARIMIZIN TAKİPÇİSİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ.
AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan ilçe çalışmaları hakkında da bilgiler aktararak: “Kavaklıderemiz de neredeyse eksik bir şey bırakmadı diyebiliriz. Daha geçtiğimiz günlerde Kavaklıdere Meslek Yüksek Okulumuz için tamamlama ödeneği olan 2. 5 milyon TL kaynağı ilçemize aktardık. Açılışını da inşallah en kısa zamanda birlikte yapacağız.
TOKİ projeleri, Kapalı Pazar projesi, Halı sahalar, spor tesisleri, çevre düzenlemeleri gibi birçok değerli yatırımları bu güzel ilçemize kazandırdık. İhtiyaç duyulan ekip ve ekipmanları da bir bir getiriyoruz.
Daha önce de AK Partide olan Köyceğiz ve Seydikemer belediye başkanlarımız da AK Parti belediyelerinin neler yapabileceklerini gösterdi. Çıtayı daima yüksek tuttular.
Her üç başkanımızı da hizmetleri için can-ı yürekten kutluyorum. Bu başarılı belediye başkanlarımızın çalışmaları ve bizlerin de destekleri domino etkisi yaptı ve Muğla’da Cumhur ittifakı 7 belediyeyi kazandı.
7 Belediye başkanımız da gerek yatırım gerek hizmet anlamında büyük gayret göstermektedir ve şimdiden başarılı işlere imza atmışlardır.
Ankara’da belediyelerimizin, teşkilatlarımızın, muhtarlarımızın taleplerinin ve yatırımlarımızın takipçisi olmaya devam edeceğiz” diyerek tamamladığı konuşmanın ardından bölgemiz Milletvekili Mehmet Yavuz Demir kürsüye gelerek yoğun alkışlarla yaptığı konuşmasında özellikle yerel yönetimleri ele aldı.
HİZMETLER DİĞER BELEDİYELERE REFERANS OLACAK
Azmin elinden hiçbir şey kurtulmaz vurgusuyla konuşmasına başlayan AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, “Cumhurbaşkanımızın özel direktifleriyle başlayan bir proje. Bizde oradan gelen talimatla bu işi takip ettik. Kavaklıdere, belediye başkanımın hızlı temposu ve hızlı konuşmasıyla aynı tempoda hizmet alıyor. Tebrik ediyoruz. Böyle bir hizmet yağmurunun işinde artık Kavaklıdere 10 bin nüfusu aşacak. Her şey tamamlanmış bir ilçe.
Bizim belediye başkanlarımız işlerini çok ciddi takip ediyor. Sık sık Ankara’ya geliyor bizlerde peşlerine takılıyoruz. 4 Belediyemiz daha var. 4 Belediyede öyle hizmetlere imza atacağız ki teşkilatlarımızın öncülüğünde inanın önümüzde ki dönem bütün belediyeler bizim olacak. Yapılan hizmetler kesinlikle bir pişmanlık içindeler hizmetleri gördükçe. Nasıl Kavaklıdere belediyemiz Yatağan, ula ortaca dalaman belediyemize öncülük yaptıysa şimdi onların hizmetleri diğer belediyelere referans olacak. Şimdi onların hizmetlerini görüp onlarda AK Partiye katılacaklar şimdiden onlara hoş geldiniz diyorum.”
Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir’in konuşmasının ardından temsili temel atma törenine geçildi. Dualar eşliğinde kesilen kurbanın ardından temsili tören gerçekleştirildi. Vekil Demir törenin ardından bölge halkının yoğun ilgisiyle ilçeden ayrıldı.
Temelini atılan Kavaklıdere doğalgaz sistemi; Kavaklıdere merkez, Menteşe ve Çayboyu mahalleleri olmak üzere 3 etaptan oluşacak. Kavaklıdere merkez doğal gaz sistemi 18 kilometre uzunluğunda olacak ve 2019 yılı yatırım programında 6 kilometrelik kısmı yapılacak.
İlk etapta 15 milyon, 5 yıl içinde 18 milyon liralık bir yatırım ve 50 kilometrelik bir hatla toplamda 1000 konut ve işyeri temiz enerjiyle buluşacak.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin