A+ A A-

 


Beçin’de bulunan ve bir dönem Türkiye Kömür İşletmeleri Lokali olarak kullanılan alanda çalışırken, işten çıkarılan 39 kişi mahkemeye başvurdu. Açılan davayı kazanan işçiler, yeniden işlerine dönebilmek için umutlandılar.

10122019İstenatilaniscilerinmahkemesevinci.jpg
Haber: Elif Bakıcı
EÜAŞ’ait Beçin’de yer alan sosyal tesislerde görev yaparken, 2017 yılında yapılan özelleştirme ile işlerine son verilen işçiler, yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi için Milas 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurdular.
Asıl işçi olduklarını kanıtlamak ve yeniden işlerine kavuşa bilmek adına dava açan işçiler, Ak Parti Milas İlçe Başkanlığı’nda bir araya gelerek basın toplantısı düzenlediler.
İşçiler adına açıklama yapan Halis Çelik, “17 Aralık 2017 tarihi sonrası yaşadığımız yıpratıcı sürecin ardından açmış olduğumuz “asıl işçi” davasını kazanmış bulunuyoruz. EÜAŞ bünyesinde çalışan 39 arkadaşımız adına yaşanılan mağduriyetin ardından bizlere desteklerini hiç esirgemeyen başta milletvekillerimiz Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan, İl Başkanımız Kadem Mete ve İlçe Başkanımız Fahri Acar’a çok teşekkür ediyoruz. Zor zamanlarımızda yanımızda olan, derdimizle dertlenen herkese minnettarız” dedi.
EÜAŞ’a ait sosyal tesisin, özelleştirme sürecinde Muğla Sıtkı Kocaman Üniversitesi Milas Veterinerlik Fakültesine devredilmesi sonucunda 39 kişi işsiz kalmıştı.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin