A+ A A-

 

Milas Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği, ihbar üzerine gerçekleştirdikleri şok baskınlarda ses cihazı kullanarak göçmen kuşları avlayan kaçak avcılara ceza yağdırdı.

101017hilebaz_b307d.jpg
Haber: Volkan Yıldız
Milas Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği, usulsüz avlanmaya yönelik ihbarlar üzerine denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Gece-gündüz gerçekleştirilen denetimlerde, yakalanan çok sayıda ses cihazı ve akü gibi malzemelere el konuluyor. Şeflikte görevli ekipler, kaçak avcıların, hileli avlanma yöntemleri kullanarak öldürdüğü av hayvanlarına da el koyuyor.
Milas Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği, sosyal medyadaki resmi sayfasında ekim ayı içerisinde bir hafta boyunca özveriyle yapılan gece denetimlerinde; bıldırcın sesi çıkaran 31 adet ses cihazı, 28 adet akü ve 1 adet havalı tüfek yakalandığını ve usulsüz avlanma yapan şahıslara cezai işlem uygulandığını açıkladı.
Öte yandan hileli yöntemler kullanan ve av hayvanlarını avlanma dönemleri dışında öldüren kaçak avcılara yönelik denetimlerin aralıksız süreceği belirtildi.
Yaralı yaban hayvanlarının korumasında da büyük rol oynayan, yaralı hayvanları korumaya alarak tedavilerini yaptıran Milas Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği, avcılık etiğiyle bağdaşmayan teyp avcılığı hususunda vatandaşları duyarlı olmaya davet ederek, kurallara uymayan kaçak avcıların ihbar edilmesini istedi.
Gerekli eğitimleri alarak, vergisini ödeyen yasal avcılar da av hayvanlarının korunmasını sağlayan denetimleri takdirle karşıladıklarını belirterek, “Mevzuata uygun avlanma metotlarını kullanan biz yasal avcılar, ‘bohçacı’ olarak tabir edilen kaçak avcılar nedeniyle zaman zaman töhmet altında kalabiliyoruz. Yasal avcılar olarak, kaçak avcılık yapanların doğal hayata zarar veren bu faaliyetten biran önce vazgeçmelerini bekliyoruz.” diye konuştular.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin