A+ A A-

 

Milas’a bağlı Ören Mahallesi’nde yağışla birlikte debisi artan dere yatağındaki kestirme yoldan otomobille geçmek isteyen vatandaşlar sele kapıldı. Dereye düşerek boğulan eşini kurtarmak isteyen bir kişinin sele kapılarak kaybolduğu olayda; aynı araçta bulunan anne ve oğul ise kendi imkânlarıyla son anda dereden çıkmayı başardı.

280218orenkayipp_ee2c8.jpg
Haber: Volkan Yıldız
Milas’a bağlı Ören Mahallesi’ndeki Kocaçay Deresi’nde geçtiğimiz çarşamba günü saat 19.00 sıralarında yaşanan sel faciasında; 1 kişi öldü, bir kişi de kayboldu. Aynı araçta yolcu olarak bulunan anne ve oğlu ise son anda kendi imkânlarıyla dereden çıkmayı başardılar.
Edinilen bilgiye göre; Milas’tan gelerek mahalleye giriş yapmak isteyen 48 AAV 96 plakalı aracın sürücüsü Nuri Gümüş, aynı araçta bulunan eşi Belgin Gümüş ve yolda yardımcı olmak için araca bindirdikleri Yunus Beytekin, Ayla Beytekin ile birlikte, yağışla debisi yükselen Kocaçay Deresi’nin yatağından geçen kestirme yolu kullandılar.
SU ALAN MOTOR ARIZA YAPTI, DEREDE MAHSUR KALDILAR
Bu sırada dere yatağından geçerken motor kısmından su alan otomobil, arıza yaparak durdu ve araçtakiler paniğe kapıldı. İlk olarak araçtan inerek yaklaşık 800 metre ileride denize dökülen dereden kıyıya çıkmak istediği belirtilen 53 yaşındaki Belgin Gümüş, deredeki akıntıya kapılarak sürüklenmeye başladı. Eşinin yardım çığlıklarıyla suya atlayan 62 yaşındaki Nuri Gümüş, tüm çabalarına rağmen eşini kurtaramadı, eşi gibi yükselen dere sularında kayboldu.
Araçta yolcu olarak bulunan Ayla Beytekin ile oğlu Yunus Beytekin (37) ise yaşadıkları olay nedeniyle büyük bir panik yaşadılar. Araçtan çıktıktan sonra Gümüş çifti gibi dereye düşen 61 yaşındaki Ayla Beytekin, son anda oğlu Yunus Beytekin tarafından kurtarılarak kıyıya çıkarıldı. Sel faciasından kurtulan anne ve oğlu, ihbarın ardından olay yerine çağrılan sağlık ekipleri tarafından tedavi edildikten sonra jandarmaya olayı anlattılar.
HAVADAN, KARADAN VE DENİZDEN ARANIYOR
Daha sonra dere etrafında ve derenin denize döküldüğü noktadaki sahil şeridinde arama çalışması başlatan AFAD, Muğla UMKE, Sahil Güvenlik botları, askeri helikopter, 112 Acil Servis Ekipleri, jandarma ekipleri, polis dalgıç ekipleri ve vatandaşlar, sele kapılarak kaybolan Belgin Gümüş’ün sahilde cansız bedenine ulaştılar. Eşini kurtarmak için dereye atlayan Nuri Gümüş’ün bulunması için sürdürülen çalışmalar ise dün itibariyle devam etti.
YÖRE HALKI O NOKTAYA KÖPRÜ İSTİYOR!
Dün sabah saatlerinde başlayan ve gün boyunca sürdüren arama çalışmalarını yakından takip eden yöre halkı, kestirme yolun dere yatağından geçirilmesine sert tepki gösterdiler.
“Bu yol kestirme olduğu için herkes kullanıyordu. Ama yağış olunca tehlike yaratıyor. Daha öncede bir araç mahsur kalmıştı ama herhangi bir yaralanma ya da can kaybı yaşamamıştı bu kez ise hepimizi derinden üzen bir olay yaşandı.” diyen vatandaşlar, dere yatağından geçen yola mutlaka köprü yapılmasını istediler. Olay yerine gelerek arama çalışmalarına destek verilmesi için belediye personellerine talimat veren Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, söz konusu noktaya biran önce köprü yapılması için ilgili birimlerle görüşme içerisinde olduklarını ifade etti. Yaşanan olayın herkesi derinden üzdüğünü belirten Karagöz, Gümüş ailesine ve yakınlarına başsağlığı diledi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin