A+ A A-

 

Milas polisi, ilçede dernek çatısı altında horoz dövüştürenlere operasyon düzenledi. Operasyonda ölmek üzereyken yakalanan horozlar koruma altına alınırken; dernek yöneticilerine ve horoz sahiplerine idari para cezası kesildi.

12042018horozmanset_d189f.jpg
Haber: Volkan Yıldız

Milas Emniyet Müdürlüğü Asayiş ve KOM ekipleri, horoz dövüşü yapıladığına dair ihbarı değerlendirerek çalışma başlattı. Geçtiğimiz şubat ayında ve dün akşam Milas Kümes Hayvanlarını Yaşatma ve Tanıtma Derneği’nin kullandığı binada düzenlenen iki ayrı operasyonda; hayvanlar için oluşturulan ringde dövüştürüldüğü için yaralanan ve ölmek üzere olan 10 horoza el konuldu ve horoz sahipleri ile dernek yöneticilerine yaklaşık 15 bin lira idari para cezası uygulandı.
‘Yaşatma’ gayesiyle kurulan dernek çatısı altında dövüştürüldüğü için zarar gören horozlar ise Doğa Koruma ve Milli Parklar Muğla Şubesi Milas Şefliği yetkilileri tarafından korumaya alındı.
Öte yandan horozların dövüştürülmesine sert tepki gösteren Milaslı hayvanseverler, yetkililerin horoz dövüştüren kuruluşlara ve şahıslara yönelik denetimlerini artırarak hayvanlara eziyet edilmesinin önüne geçilmesini istediler.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin