A+ A A-

 

Bodrum Güvercinlik'te balıkçılar tarafından Salih Adası yakınlarında nadir rastlanan bir tür olan albino cinsi bir fok görüldü. Fokun yaralı olduğuna dair bir ihbar üzerine harekete geçen ekipler, fokun sağlığında sıkıntı olmadığını görünce müdahalede bulunmadılar.

12042018fokmanset_dec96.gif
Haber: Mustafa Emre
Bodrum'a bağlı Güvercinlik Mahallesi'nde Salih Adası yakınlarında denizde av yapan balıkçılar, albino cinsi bir fok gördüler. Balıkçılar, nadir rastlanan bir tür olan albino cinsi fokun yavaş hareket etmesi üzerine foka yardım edilmesi için ihbarda bulundular. İhbarın ardından Doğa Koruma ve Milli Parklar Muğla Şubesi Milas Şefliği ile AKUT Bodrum ekibi kurtarma operasyonu başlattı. Güvercinlik'ten denize açılarak Salih Adası yakınlarına gelen ekipler, albino foku buldu ve bir süre gözlenmediler. Fok için büyük bir özveriyle çalışma yapan ekipler, 'Badem' adı verilen albino fokun sağlığında herhangi bir sorun olmamasının anlaşılması üzere müdahalede bulunmadılar.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin