A+ A A-

 

Milas’ta özel bir anaokulunda yaşanan olayda; öğle yemeğinin ardından 4-5 saat sonra öğrencilerden bazıları kusma ve bulantı şikâyetiyle hastanede tedavi altına alındı. Gıda zehirlenmesi şüphesiyle müşahede altına alınan öğrencilerin, genel sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

13042018gidamanset_fb05a.jpg

Haber: Volkan Yıldız

Milas’ta özel bir anaokulunda eğitim gören öğrencilerden bazıları, öğle yemeği yedikten 4-5 saat sonra fenalık geçirdiler. Evde geldiklerinde kusan, ateşi yükselen, mideleri bulanan ve halsizlik yaşayan öğrenciler, gıda zehirlenmesi şüphesiyle velileri tarafından hastaneye götürüldü.
Gıda zehirlenmesi belirtileri yaşayan 5 öğrenci 75. Yıl Milas devlet Hastanesi’nde, 1 öğrenci ise Özel İZAN Sağlık Hastanesi’nde müşahede altına alındı.
Aynı yiyecekleri yiyen diğer 24 öğrencide herhangi bir rahatsızlık yaşanmazken, zehirlenme şüphesiyle tedavi altına alınan öğrencilerin genel sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Olayla ilgili polis tarafından soruşturma başlatılırken; çocuklarda yaşanan sağlık sorunun zehirlenme değil, salgın bir enfeksiyon kaynaklı olabileceği de belirtildi ve kesin sonuçların tahlillerin ardından belli olacağı açıklandı.
Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Gümüşlük Ortaokulu Müdürü Mehmet Kızılca ile birlikte hastaneye gelerek öğrencilerin aileleriyle görüştü, doktorlardan çocukların sağlık durumları hakkında bilgi aldı.
“Doktorlarımızla ve ailelerimizle görüştük. Çocuklarımızın sağlık durumunun iyi olduğunu öğrendik. Umarım en kısa zamanda taburcu olacaklar.” diyen Müdür Bal, ailelere geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
Aynı yiyecekleri yiyen diğer çocuklarda herhangi bir sağlık sorunu yaşanmadığını ancak konunun ciddiyetle araştırıldığını belirten okul yöneticileri de olayın hemen ardından hastaneye gelerek ailelerle görüştü ve çocukların sağlık durumu hakkında bilgi aldılar.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin