A+ A A-

 

Milas Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Çoban, 2. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.

080518baskancoban_f78a1.jpg
Haber: Volkan Yıldız
Milas Muhtarlar Derneği 2. Olağan Genel Kurul Toplantısı, Milas Belediyesi Toplantı ve Düğüün Salonu’nda gerçekleştirildi. Başka adayın bulunmaması sebebiyle yapılan açık oylamada Hacıilyas Mahallesi muhtarı Mehmet Çoban yeniden Milas Muhtarlar Derneği Başkanı seçildi.
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, AK Parti İlçe Başkanı Fahri Acar, CHP İlçe Başkan Hüseyin Çöllüoğlu, MHP’li Belediye Meclis Üyeleri Mevlüt Kiriş ve İlhan Şimşek, CHP Muğla Milletvekili Aday Adayı Suat Özcan, MHP İlçe Başkanı Sinan Yılmaz, İYİ Parti İlçe Başkan Yardımcısı Vural Bulut, İYİ Parti Muğla Milletvekili Aday Adayı Sibel Metin, MİTSO Başkanı Reşit Özer, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, Milas Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Celal Devrim, Milas Bakkallar ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Özay Sabancı, Tariş Zeytinyağı Satış Kooperatifi Başkanı Kamil Gül ve mahalle muhtarları katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan genel kurulda; Divan Başkanlığı’na Ören Mahalle Muhtarı Bekir Keser getirilirken, Emek Mahalle Muhtarı Mevlüt Kara ve Kuzyaka Mahalle Muhtarı Erdal Kök ise divan üyesi olarak görev yaptı.
Genel kurula katılanlara teşekkür eden Milas Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Mehmet Çoban, daha sonra derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.
Divan Başkanlığı, daha sonra genel kurula katılan protokol üyelerine de söz verdi.
Kürsüye gelerek salondakilere hitap eden ilk isim olan İYİ Parti Milas İlçe Başkan Yardımcısı Vural Bulut’un, İYİ Parti’nin yerel yönetimler ve mahalli idareler hakkındaki düzenlemelerle ilgili olan konuşması, salondakiler tarafından tepki çekti ve ‘siyasi’ konuşmanın yeri olmadığı söylendi.
Tepkinin ardından konuşmasını genel kurulun hayırlı olmasını dileyerek bitiren Bulut’un sonrasında kürsüye MHP İlçe Başkanı Sinan Yılmaz geldi.
Genel kurulun tüm muhtarlara hayırlı olmasını dileyen Yılmaz, konuşmasını Bulut’un siyasi konuşmasını kınayarak tamamladı. Daha sonra konuşan CHP İlçe Başkanı Hüseyin Çöllüoğlu ise Yılmaz’ın kınamasının yersiz olduğu söyledi ve genel kurulda başarılar diledi.
AK Parti İlçe Başkanı Fahri Acar ise “Muhtarlar halka mal olmuş, halkın ortaklaşa değerleriyle seçilmiş kişiler olarak bizlerin kıymetli temsilcileridir. Onların bu toplum için katkılarının ne denli önemli olduğunun bilincindeyiz. Tabili burası siyaset yapma yeri değildir. Ben muhtarlarımızın olağan genel kurulunun hayırlara vesile olmasını diliyorum.” diye konuştu.
Genel kurulda daha sonra ilçedeki oda başkanlarına söz verildi.
“Milas Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Çoban, göreve geldiği günden beri birleştirici çalışmalarıyla takdir topladı.” diyen Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, bu birlikteliğin ve muhtarların tek yumruk halinde görev yapmalarının çok önemli olduğunu vurgulayarak Milas Muhtarlar Derneği Olağan Genel Kurulu’nun tüm muhtarlara hayırlı olmasın diledi.
Başkan Atıcı, konuşmasında şunları kaydetti: “Kongrenizin muhtarlara, camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Mehmet Çoban kardeşimize, başkanlık sürecinde birleştirici ve ikilikleri ortadan kaldıran bir tavır sergilemesi sebebiyle kendisine ve yönetimine teşekkür ediyorum.
Milas derlendi toparlandı, muhtarlar birlik içinde bugünde görüyorum ki tartışma çekişme olmadan birlik içindeler. Bu birlik Milas için önemlidir! Bizler için de yöneticiler için de bir güzelliktir. Tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Ben yıllardır içinizde bulunan arkadaşınız ve kardeşiniz olaraktan; muhtarlarla beraber çalışmaktan, kırsaldaki sorunları sizlerle birlikte çözmekten son derece memnunum. Bundan sonrada aynı anlayışla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kongrenizin hayırlara vesile olmasını diliyorum, hepinizi seviler ve saygılarla selamlıyorum.”
Genel kurulda daha sonra kürsüye gelen Milas Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Celal Devrim ve MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de birer konuşma yaptı.
“Bu tablonun, özlediğimiz tablo olduğunu özellikle belirtmek istiyorum. Şimdiye kadar bu dernek için emek sarf etmiş, gayret göstermiş, herkesi şükranla anıyorum, kendilerine teşekkür ediyorum. Bir muhtar oğlu olarak sizlere ne kadar önem verdiğimizi, hele de derneğimize ne kadar önem verdiğimizi biliyorsunuz. Sizler de bizim gibi yerel yönetimlerin bir ayağısınız. Her ne kadar tüzel kişilikleriniz elinizden alınmış olsa bile şu anda bizlerle beraber yerel yönetimin bir ayağısınız. Beraber çalışacağız, beraber sorunu çözeceğiz, beraber hizmet üreteceğiz. Sizlerle bu paydaşlığı paylaşmaktan son derece mutluyum ve kendimi de çok şanslı hissediyorum.” diyen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ise tüm mahallelere eşit hizmet anlayışıyla görev yaptıklarını belirtti ve genel kurulun hayırlı olmasını diledi.
Genel kurula katılan ancak Divan Başkanlığının söz vermeyi unuttuğu Milas Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Özay Sabancı ve Tariş Zeytinyağı Satış Kooperatifi Başkanı Kamil Gül de kısa birer tebrik konuşması yaptı.
Konuşmaların ardından derneğin faaliyet raporu, gelir-gider tablosu ve önümüzdeki dönemin tahmini bütçesi oylandıktan sonra seçime geçildi. Genel kurul başka aday olmaması sebebiyle açık oylama sonucu Mehmet Çoban’ın yeniden seçilmesiyle son buldu.
Milas Muhtarlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri; Mehmet Çoban (Başkan), Ayhan Demirçivi, İhsan Yılmaz ve Erkut Aktaş ve Gürsel İnce olarak belirlendi. Denetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu: Ferhat Sertbaş, Cengiz Topel Gökdağ ve İsmail Kop.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin