A+ A A-

 

Milas’ta meydana gelen olayda sokak köpeğini demir çubukla döverek öldüren bir kişi, zavallı köpeği evinin banyosunda saklarken yakalandı.

090518kopekmanset_fec04.jpg
Haber: Volkan Yıldız
Milas’a bağlı İsmetpaşa Mahallesi’nde oturan A.T., evinin avlusuna giren bir sokak köpeğini demir çubukla döverek öldürdü ve köpeğin ölüsünü evinin banyosunda sakladı. Polisin soruşturma başlattığı olayla ilgili A.T.’ye, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanun kapsamında 1.255,00 lira idari para cezası kesildiği öğrenildi.
Mahallede yaşayan vatandaşlar, geçtiğimiz pazartesi günü gece geç saatlerde bir köpeğin feryadıyla uyandılar. Dışarıyı kontrol eden vatandaşlar, A.T.’ye ait evin avlusunda bir hareketlilik gördüler ve durumu polise bildirdiler.
İhbarın ardından olay yerine gelerek incelemelerde bulunan polis, bir sokak köpeğini kendisine saldırdığı gerekçesiyle demir çubukla döverek öldürdüğünü söyleyen A.T. ile görüştü. Daha sonra zavallı köpeğin ölüsü, A.T.’nin evinin banyosunda poşetle sarılmış halde bulundu.
Köpeği canice öldürdükten sonra banyosunda saklayan A.T.’ye 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanun kapsamında 1.255,00 lira idari para cezası kesildiği öğrenilirken; kan donduran olay herkeste şok etkisi yarattı.
Milaslı hayvansever ve doğa aktivistleri, şiddet yanlısı bir tavırla hayvanlara zarar vererek ‘saçma’ bahaneler üretenlerin toplum için de büyük tehlike yarattığına dikkat çekerek tepkilerini dile getirdiler.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin