A+ A A-

 

Milas’ın Baharlı mevkisinden başlayarak Akbük’e kadar uzanan turizm yolundaki bozulmalar, aylar geçmesine rağmen halen düzenlenmedi. Şuan itibariyle toz duman olan ve artık ‘utanç’ yolu olarak anılan yolla ilgili çalışma yapılmasını isteyen vatandaşlar, Muğla Büyükşehir Belediyesi’ni acilen göreve davet ediyor.

12052018yolmanset_511c3.jpg

Haber: Volkan Yıldız
Milas’ın Baharlı mevkisinden başlayan ve Kıyıkışlacık’tan Akbük’e kadar ulaşım sağlayan yolun düzenleme çalışmaları, deyim yerindeyse yılan hikâyesine döndü. Muğla Büyükşehir Belediyesi sorumluluk bölgesinde bulunan yolu kullanan sürücüler ve bölge sakinleri, sorunun bir türlü çözülmemesine ve çalışmaların sürekli yarım kalmasına sert tepki gösteriyor! Bölgede yer alan maden ocakları nedeniyle ağır tonajlı araçların güzergâhında bulunan turizm yolundaki çökmeler de tehlike yaratırken; son günlerde yoldan kalkan toz yöre sakinlerini rahatsız ediyor.
Milas’ın Avşar ve Gürçamlar mahallerine de ulaşım sağlayan yolun kötü hali, görenlerin yolu ‘utanç yolu’ olarak nitelendirmesine neden oluyor.
ÇALIŞMA HER SEFERİNDE YARIM KALDI!
Vatandaşların şikayeti ve mağduriyeti üzerine bozuk yolun asfaltlanması için tesviye çalışması başlatan Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ne yazık ki çalışmaları her defasında yarım bıraktı. Hal böyle olunca asfaltlanmayan yol, kısa süre içerisinde tekrar benzer görüntülere sahne oluyor.
“Yoldaki derin yarık ve çukurlar, kalkan zemin nedeniyle seyir halindeyken sürekli ani manevra yapmak zorunda kalıyoruz. Bu sırada aynı şeritte ilerleyen ve karşı yönden gelen araçlarla birlikte kaza tehlikesi yaşıyoruz. Aynı zamanda araçların alttakımlarında sık sık maddi hasar meydana geliyor. Yolun bazı noktalardan geçerken traktörler bile tehlike yaşıyor. Gerçekten bu yol ciddi derecede kusurlu ve biran önce düzenlenmesi gerekiyor. Aksi takdirde bu yolda çok canlar yanabilir.” diyerek defalarca gazetemize demeç veren vatandaşlar, “Bu yol yapılmadığı sürece ne sürücülerin ne de bölge halkının can güvenliği yok! Turizm yolu ilan edildikten sonra kahvaltı ve manav gibi işletmeler ile canlanacak olan bölge ekonomisi, bu yola hizmet verilmemesi nedeniyle zor günler geçiriyor. Araçların geçmesiyle kalkan toz herkesi rahatsız ediyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi ekiplerini göreve davet ediyoruz.” diye konuştular.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin