A+ A A-

 

Arama Kurtarma Derneği (AKUT), Milas’ta AKUT’a gönüllü olmak isteyenleri bugün akşam saat 19.00’da gerçekleştirilecek olan AKUT Yeni Gönüllü Tanışma Toplantısı’na davet ediyor.

311018akuttanisma_664d8.jpg
Haber: Mustafa Emre

Arama Kurtarma Derneği (AKUT), Milas’ta AKUT’a gönüllü olmak isteyenleri bugün akşam saat 19.00’da gerçekleştirilecek olan AKUT Yeni Gönüllü Tanışma Toplantısı’na davet ediyor.
AKUT Milas Birim Sorumlusu Mehmet Nergiz, yarın gerçekleştirilecek olan toplantıya tüm yeni gönüllüleri davet ettikten sonra şunları kaydetti: “2009 yılından bu yana Milas ve Bodrum da AKUT Arama Kurtarma Derneği olarak yaklaşık 60 aktif gönüllümüz ile 230’un üzerinde operasyon gerçekleştirdik. Bu operasyonlarda 77 canlı insan ve 110 canlı hayvanın kötü koşullardan sağlıklı ortamlara nakilleri sağlanmış, 90 yangında söndürme ve soğutma çalışmalarında bulunulmuş, 30 bin öğrenci ve yetişkine afet bilgilendirme seminerleri verilmiş ve birçok sosyal sorumluluk projeleri hayata geçirilmiştir. AKUT Bodrum ekibi ve Milas birimi bütün bu çalışmaları karşılıksız yardımseverlik ve gönüllülük esası ile gerçekleştirmektedir. Milas ve çevresinde, başta doğal afetler olmak üzere ihtiyaç duyulacak durumlar için 7/24 hazır bulunulmaktadır. Çalışmalarımızda bizimle birlikte olmak isteyen yardımsever arkadaşlarımızla bugün akşam saat 19.00- 21.00 arası yeni gönüllü tanışma toplantısı düzenlenecektir.”
Nergiz, son olarak açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “1 nolu sağlık ocağı arkasındaki AKUT Milas Operasyon merkezindeki toplantıya karşılıksız yardımseverlilikle yanımızda olmak isteyen gönüllülerimizi bekliyoruz. AKUT bünyesinde sosyal sorumluluk projeleri, doğa’da arama kurtarma, eğitim, seminer, lojistik destek vb gibi herkesin yapabileceği birçok çalışma alanı mevcuttur.
Destekleriniz için şimdiden AKUT Milas birimi adına teşekkür ederiz.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin