A+ A A-

 

Mahalle muhtarları ve TÜRKSİAD Başkanı Mehmet Sert, Şırnak’ta girdiği çatışmada yaralanan Jandarma Astsubay Hasan Balcı’yı ve düşerek yaralandıktan sonra evinde dinlenen Türk Hava Kurumu Başkanlığı Milas Şube Başkanı Ahmet Faik Demirkol’u ziyaret ettiler.

011118mehmetsert.jpg
Haber: Bülent Akman

Ticaret ve Sanayici İş Adamları Derneği TÜRKSİAD Başkanı Mehmet Sert ve Hacı Abdi Mahalle Muhtarı Osman Çimen, Güneş Mahalle Muhtarı Salih Şen, İsmetpaşa Mahalle Muhtarı Mevlüt Korkmaz, Gazipaşa ve Firuzpaşa Mahalleri Muhtarı Recep Panay, Şevketiye Mahalle Muhtarı Abdullah Keskin ve Burgaz Mahalle Muhtarı Adayı Cemal Eren bir dizi ziyaret gerçekleştirdiler. İlk önce Şırnak’ta girdiği çatışma sonucu ayağından yaralanan ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesinde tedavi gördükten sonra Milas’taki evine gelen Jandarma Astsubay Hasan Balcı ziyaret eden Başkan Sert ve muhtarlar, daha sonra geçtiğimiz aylarda evinde düşme sonucu yaralanarak tedavisi devam eden ve sağlık durumu her geçen gün iyiye giden Türk Hava Kurumu Milas Şube Başkanı Ahmet Faik Demirkol’a ziyarette bulundular.
Başkan Sert ve muhtarlar, ilk ziyarette Jandarma Astsubay Balcı’ya ve eşi Avukat Nursel Şahin Balcı’ya geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Balcı ve eşi Nursen Şahin Balcı, TÜRKSİAD Başkanı Mehmet Sert’e ve muhtarlara, olayın yaşandığı ilk günden beri kendilerini yalnız bırakmadıkları, acılarını paylaştıkları için teşekkür ettiler.
Ziyaret sırasında bu süreçte kendilerini yalnız bırakmayan, arayan, soran herkese teşekkür ettiğini ifade eden Balcı, Şırnak'ta girdiği çatışmada aynı ayda görev yapan bir köy koruyucusunun şehit olduğunu ve kendisinin ise yaralı olarak kurtulduğunu belirterek, “Halen tabi ki tedavimiz devam ediyor. Aydın'da yine ameliyata gireceğim. Sağolsun devletimiz gereken neyse tüm imkanları seferber etti ve Aydın'daki üniversiteye kadar naklimizi gerçekleştirdi. Gerek Aydın'da gerek görev yaptığım yerlerde gerekse tüm Türkiye'nin her yerinden ilgi ve alakayla çok moral buldum. Devlet büyüklerimizden ve milletimizden Allah razı olsun.” dedi.
“Allah sizi ailenize, eşinize ve sevenlerinize bağışladı” diyen Başkan Sert, “Sizlerin görev yaptığınız yerden yaralı da olsanız buraya intikal ettirilmeniz ve başta eşinizle, ailenizle, sevenlerinizle bugün burada olmanız bizleri sevindiren ayrı bir değer. Allah sizi sevenlerinize ve Türk milletine bağışladı. Siz Mehmetçiklerimizle gurur duyuyoruz. Bizler her zaman kolluk kuvvetlerimizin ve vatan nöbeti tutan tüm vatandaşlarımızın yanındayız. Muhtarlarımla Aydın'a ziyaret için plan yaparken buraya geldiğinizi duyunca hemen geldik.” diye konuştu.
Muhtarlarla askerlik günlerinden konuşan Balcı, “Bugün çağırsalar yine askere gitmeye hazırız ve söz konusu ise vatansa gerisi teferruattır!” dedi. Ziyaret hatıra fotoğrafı çekimiyle tamamlandı.
Ziyaretin ikinci durağı ise ilçemizde uzun yıllar Türk Hava Kurumu Başkanlığı Milas Şube başkanlığı görevini sürdüren ve geçtiğimiz aylarda düşerek ayağından yaralanan Ahmet Faik Demirkol'a oldu. Ahmet Faik Demirkol'un sağlığı hakkında bilgi alan Başkan Sert ve muhtarlar, Demirkol’a geçmiş olsun dileklerinde bulundular. Kendisine yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Demirkol, tüm ziyaretçilere sağlıklarının kıymetini bilmelerini özellikle eşlerine her zaman önem vererek sevgi ve saygı içerisinde yaklaşmalarını tavsiye etti.
“GÖREVİMİN BAŞINDAYIM, HER ŞEY İŞLEYİŞİNDE DEVAM EDİYOR!”
Muhtarlar heyetine ve Başkan Sert’e Türk Hava Kurumu Başkanlığı görevi hakkında bilgilendirmede bulunan Ahmet Faik Demirkol, “Görevi bırakmayı düşünmüştüm. Ancak gerek üyelerimiz gerekse kamuoyunda görevimin devam etmesi yönünde vatandaşlarımız kararlarını belirttiler. Ben bugüne kadar gerek ekspertizlik yaptığım mesleğimde, gerekse görevde bulunduğum tüm kurumlarda üzerime en küçük bir leke getirmedim. Bunlar tamamen gönüllük esasıyla yapılan görevlerdir. Siz bırakmayı düşünseniz bile üyeleriniz ve halk sizi bırakmıyor. Arkadaşlarımız böyle uygun görmüşler bende onları kırmadım sağlığım el verdiği müddetçe de bu görevimi sonuna ifa edeceğim. Başta sizlerden ve diğer tüm arkadaşlarımızdan Allah razı olsun bu mutluluk bana yeter. Sizleri gördüm, çok mutlu oldum.” diye konuştu.
Demirkol ile hatıra fotoğrafı çekilen muhtarlar ve Başkan Sert de “Sayın başkanım bizi Türk Hava Kurumuna üye yapan sizsiniz. Bizim için büyük bir değersiniz. Sizin bu yaştaki çalışmalarınızdan, azminizden ve cesaretinizden dolayı ilham alıyoruz. İnsanlara hep faydalı olmak anlayışıyla hareket ederek bizlere hep örnek oldunuz. Bizler bugüne kadar hep sizin yanınızda yer aldık ve bundan sonrada hep sizin yanınızda bulunmaya ve destek vermeye hazırız. Bize ne zaman ihtiyaç duyduğunda yanındayız ve seni yalnız bırakmamız asla söz konusu değil. Bizde sizi çok seviyoruz. Tekrar acil şifalar diliyoruz” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin