A+ A A-

 

75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’nde olası yangın olaylarına karşı hazırlıklı olabilmek için birçok kurumun katılımıyla yangın ve tahliye tatbikatı gerçekleştirildi. 

021118hastane_f3202.jpg

Haber: Volkan Yıldız

Çok sayıda hastanın şifa bulduğu 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’nde, olası yangın olaylarına karşı hazırlıklı olunabilmesi için birçok kurumun da desteğiyle yangın ve tahliye tatbikatı yapıldı. Yangın ve tahliye tatbikatından bir gün önce, Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Milas Grup Amirliği ekipleri tarafından teori bilgilerle donatılan hastane yöneticileri ve personeli, dün senaryo gereği verilen yangın alarmıyla harekete geçti.
Hastane çalışanları, Muğla İl Sağlık Müdürlüğü, UMKE, 112 ekipleri ve itfaiyenin tam teyakkuzda olduğu tatbikatta ilk önce yangın söndürüldü.
İtfaiye ekiplerinin kontrollü bir şekilde yangını söndürmesinin hemen ardından, senaryo gereği yangın çıkan fizik tedavi ünitesindeki yaralı ve hastalar tahliye edildi. Hastane bahçesinin güvenli alanında sağlık durumlarına göre gruplara ayrılan yaralılar, ilk müdahale sonrasında ambulanslarla sevk edildi. Olay Yönetim Merkezi tarafından koordine edilen ekiplerin, görevlerini eksiksiz yerine getirdiği yangın ve tahliye tatbikatı, planlanan zaman diliminde başarıyla tamamlandı. Tatbikatta görev alan ekipler, daha sonra Olay Yönetim Merkezinde bir araya gelerek tatbikatı değerlendirdi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin