A+ A A-

 

Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Milas Birimi, bu yılki ilk gönüllü tanışma toplantısını geçtiğimiz 31 Ekim Çarşamba günü gerçekleştirdi. AKUT Milas ailesine, 35 yeni gönüllü katıldı.

051118akut.jpg
Haber: Mustafa Emre
AKUT Milas Birimi, bu yılki ilk gönüllü tanışma toplantısını geçtiğimiz 31 Ekim Çarşamba günü düzenledi.
Arama-kurtarma ve yardım konularında ihtiyaç anında gönüllü hizmet veren bir oluşum olan AKUT; insanların ya da hayvanların kurtarılmasında veya içinde bulundukları zor yaşam koşullarından emniyetli yaşam koşullarına taşınması ve kriminal olaylarda emniyet güçleri ile gönüllü olarak çalışmalara katılıyor.
AKUT Milas’ın bu çağrısına karşılık veren 35 yeni gönüllü daha aileye katıldı.
Gerçekleştirilen gönüllülerle tanışma toplantısının ardından AKUT Milas Birim Sorumlusu Mehmet Nergiz, yeni katılan gönüllülere teşekkür ederek: “Davetiyeye 35 yeni gönüllü karşılık verdi. Bu yeni gönüllü katılımcılar ile önümüzdeki her Çarşamba saat 19.00’da başlayacak olan eğitim çalışmaları gerçekleştireceğiz. Eğitim çalışmalarından bazıları; afet bilinçlendirme, doğada arama, kayıp kişi davranış profilleri, kentsel arama-kurtarma, insarag malzeme tanıtımı, enkaza yaklaşma ve giriş gibi teorik eğitimler kasım ayı etkinliklerimizi oluşturuyor. Teorik eğitimler sonrasında bu eğitimlerin, doğada uygulanması etkinlikleri ile sürecek olan eğitimleri tamamlayan arkadaşlar, gönüllümüz olmuş olacaklar. Bu eğitim çalışmaları AKUT Milas Operasyon Merkezi’nde her Çarşamba saat 19.00’da başlayacak olup, yeni haberi olan ve gelmek isteyen arkadaşlar 7 Kasım Çarşamba gününe gelebilirler.
AKUT Milas ailesi olarak, emeği geçen herkese ve katılımcılara ilgilerinden dolayı saygı ve sevgilerimizi sunarız.”dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin