A+ A A-

 

Milas’ta sık sık kazaların meydana geldiği Adliye Kavşağı’nda insansız hava aracı kullanarak denetim yapan trafik polisleri, kural ihlali yapan sürücülere cezai işlem uyguladı.

071118droneceza.jpg
Haber: Volkan Yıldız

Trafik ihlallerinin önlenmesi amacıyla şok denetimlere devam eden Milas Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliğine bağlı trafik ekipleri, ilçede kaza riski en yüksek kavşaklardan olan Adliye Kavşağı’nda insansız hava aracıyla denetim yaptı. 23 Nisan Bulvarı’ndaki kavşakta dorene ile havadan görüntülenen çok sayıda araç, görevli ekipler tarafından titizlikle incelendi.
Kırmızı ışıkta geçen, emniyet kemeri kullanmayan, cep telefonu ile konuşan ve motosiklette kask kullanmayan sürücüleri bir bir tespit eden trafik polisleri, 200 metre ileride konuşlanan kontrol noktasında araçları durdurdu.
Kural ihlaline göre cezai işlem uygulanan bazı sürücüler, insansız hava aracıyla çekilen görüntüleri izleyince neye uğradıklarını şaşırdı. Trafikte can ve mal güvenliğinin sağlanması için 7/24 mesai yapan trafik polisleri, denetimler sırasında sürücüleri trafik kurallarına uymaları konusunda uyardı.
Adliye Kavşağı’ndaki çok sayıda yaralamalı ve ölümlü kazanın sebebinin, kavşaktaki trafik ışıklarının ihlal edilmesinden ötürü meydana geldiğini söyleyen vatandaşlar, havadan denetim yapan trafik ekiplerine teşekkür etti ve bu tür riskli noktalarda yürütülen çalışmaları takdirle karşıladıklarını söyledi.
ÖNLEM ALINMAZSA BU KAVŞAK ÇOK CAN ALIR!
“Adliye Kavşağı, Milas’ta sık sık kazaların yaşandığı noktalardan birisi… Bu tür denetiler trafik güvenliğinin sağlanması için çok önemli! Çünkü önlem alınmaz ise bu kavşak daha çok can alır!” diye konuşan vatandaşlar, 23 Nisan Bulvarı ve Labranda Bulvarı üzerinden kavşağı kullanan her iki yöndeki araç sürücülerinin de kavşakta yer alan tabelalar nedeniyle görüş alanlarının kısıtlandığını belirterek, tabelaların sürücülerin yol görüşünü engellemeyecek şekilde yeniden düzenlenmesini talep etti.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin