A+ A A-

 

Milas Yörük-Türkmen Kültür Derneği, üyeler arasında Sarı Yağlık Spor- Yörükspor müsabakası düzenledi. Müsabakayı Yörükspor kazandı.

11072019yorukspor.jpg

Haber: Bülent Akman

Milas’ta Yörük kültürünün gelişmesi için kurulan ve renkli etkinlikleriyle dikkat çeken Milas Yörük-Türkmen Kültür Derneği, geçtiğimiz Salı akşamı halı saha müsabakası düzenledi. Dernek üyelerinin katılımıyla gerçekleşen müsabakada takımlara Sarı Yağlık Spor ve Yörükspor adı verildi. Müsabakaya dernek üyeleri ve aileleri izledi.
Biz Yörükler aslında her daim sporun içindeyiz. Atalarımız hayvanlarını otlatırken, göç yaparken sürekli yürüyüş halindelerdir. Yörük yürüyen Türk demektir. Sabah erken kalkıp, akşamları da erken yatan bir toplumun evlatları olarak sağlığa ve sağlıklı beslenmeye dikkat ederiz. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim’ sözüne de dikkat çekip toplumumuzun bu sözüne önem göstermesini diliyoruz. Dernek olarak yine bundan sonra kendi üyelerimiz arasında veya istenirse farklı takımlarla maç yapacağız. Amacımız birlik ve kaynaşma.” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin