A+ A A-

 

Milas Sınav Koleji öğrencisi olan ve bu eğitim - öğretim yılında 2. sınıfta okuyacak Sarp Avcıoğlu, altı yaşında anaokulundayken satranç öğrenmeye başladı. Birinci sınıfta 7 yaş grubunda katıldığı ilçe ve Muğla il düzeyindeki satranç turnuvalarında pek çok ödülün sahibi olan Sarp, başarılı bir satranççı olmak için çok çalışacağını ifade etti.

09092019satrancbasarisi.jpg
Haber Merkezi
Sarp'ın babası Ağaçlıhöyük Ortaokulu öğretmeni Yalçın Avcıoğlu, oğlunun yetişmesinde yine Ağaçlıhöyük ilkokulu öğretmeni Taylan Canca'nın çok büyük emeği olduğunu söyleyerek şöyle konuştu:
“Taylan öğretmen, Ağaçlıhöyük ilk ve ortaokulunda çok sayıda öğrenciye satrancı sevdirdi. Bu alanda okulu marka yaptı. Yetiştirdiği öğrenciler turnuvalardan kupa ve madalyalarla döndü. Satranç bir akıl ve mantık oyunu. Satranç, öğrencilerin zekasını geliştiriyor ve onların ufkunu açıyor. Bir eğitimci olarak şunu söyleyebilirim; satrancı bilen öğrenciler, derslerinde daha başarılı oluyor!"
Baba Yalçın Avcıoğlu, oğlu Sarp'ın ileride ulusal ve uluslararası alanda başarılı bir satranç oyuncusu olması için maddi ve manevi olarak hiçbir özveriden kaçınmayacağını da sözlerine ekledi.
Uzmanlar; satrancın, modern hayatın kültürlenme eğitiminde, dünyaya bakış açısını geliştirmede, analitik bir kafayla düşünme yetisinin olgunlaşmasında çok önemli katkılar sağladığını; bu uğraşının düşünsel ve kültürel bir olgu olduğunu belirtiyorlar.
Sarp, satrancı çok sevdiğini, başarılı bir satranççı olmak için daha çok çalışacağını söyledi...

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin