A+ A A-

 

Milas Emniyet Müdürlüğü’nde hizmet içi meslek eğitimini tamamlayan 15 bekçi, 2 Mart Cumartesi günü itibariyle görevlerine başladı. Bekçilerle bir araya gelen Milas Kaymakamı Eren Arslan ve İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, Milas’ın sokaklarında güvenliği sağlayacak olan bekçilere diledi.

040319bekci.jpg
Haber: Volkan Yıldız
Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışacak olan 15 bekçi, hizmet içi eğitimlerini tamamladı. Bundan böyle Milas sokaklarını koruyacak olan bekçiler, 2 Mart Cumartesi günü itibariyle görevlerine başladı.
Bekçilerle bir araya gelen Milas Kaymakamı Eren Arslan ve Milas Emniyet Müdürü turgay Ava, kutsal bir görev ifa edecek olan bekçilere yeni görevlerinde başarılar diledi.
Milas Emniyet Müdürlüğü Lokali’nde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Milas Emniyet Müdürü Turgay Ava, bekçiliğin kutsal bir meslek olduğuna vurgu yaparak şunları kaydetti: “Hepiniz 657’ye tabii devlet memurusunuz, emniyet hizmetleri sınıfı personelisiniz Haftanın 6 günü, 8 saat görev yapacaksınız. Yaptığınız ve yapacağınız görev bu çaptaki bir ilçe için çok önemli Yapacağınız görevin bilincinde olarak özverili çalışacaksınız. Yaya olarak görev yapacaksınız. Önünüzde çok uzun meslek yaşamı var. Adil, doğru, dürüst ve işinize önem vererek, bu görevinizi yaparsanız, çocuklarınıza kalacak, önemli manevi bir miras bırakırsınız. Yapacağınız tek şey, başka şeylere tenezzül etmeden, görevinizi ciddiyetle, layıkıyla yerine getirmek. Hiçbir zaman bu göreve nasıl geldiğinizi unutmayın Bu görevden sizin isteğiniz dışında ayrıldığınızda, üniformanın değerini de, kıymetini de çok iyi anlarsınız. Bu duruma hiç kimse düşmek istemez. Bizler de sizleri bu şekilde görmek istemeyiz, bu konuda sizleri şimdiden uyarıyorum. Giymiş olduğunuz üniformanın, taşımız olduğunuz silahın ve kimliğin de farkında olun. Yaptığınız görev özel güvenliğe benzemez. Sizlerden çok iyi görev yapmanızı bekliyoruz. Görevinizin kıymetini bilin. Hepinize hayırlı, uğurlu olsun.”
Bekçilere mesleklerinde başarılı olmaları adına tavsiyelerde bulunan Milas Kaymakamı Eren Arslan, “Bugün Emniyet Teşkilatımıza, Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne katılan değerli bekçi kardeşlerim, öncelikle hakkınızda hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum. Milasımızın mahallelerinde, sokaklarında devletin verdiği gücü, üniformayı, silahı, yetkileri görülür bir şekilde kullanıyor veya kullanacak olmanız, emniyet ve asayişin temin edilmesinde çok önemli bir işlevi olacak.” dedi.
“Tabii ki her yerin, her ilçenin kendine özgü koşulları, şartları var. Bunları aldığınız eğitimlerde de mutlaka söylediler. Mahallede, sokakta, görev yaptığınız yerlerde kuracağınız ilişkiler, hem devlet memuriyeti ciddiyeti, hem üzerinizde taşıdığınız üniformanın sorumluluğuyla bağdaşır şekilde olmalı. Sizden, vatandaşa karşı görevinizi yaparken, seviyeli üslup, hitap ve sevecenlik beklenmektedir. Her şeyden önce ben bütün mesai arkadaşlarımdan bunu beklerim. Kendinize, annenize, babanıza veya evladınıza karşı herhangi bir yerde nasıl muamele ya da davranılmasını isterseniz, o üslup ve ciddiyette olmanız gerekir. Bunu sağlarsanız zaten o mahallenin sevilen evladı olursunuz. Allah ömür versin, vazifeniz uzun olsun, başarılar” diye konuşan Kaymakam Arslan, tüm bekçilere yeni görevlerinin hayırlı olmasını diledi.
Bekçilerin kendilerini tanıtmalarıyla devam eden toplantı, Milas Emniyet Müdürlüğü binası önünde hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin