A+ A A-

 

Milas’a bağlı Meşelik Mahallesi’nde oturan hayırsever bir işadamı, 8 derslikli ortaokul yapımını üstlendi. Okul yapımıyla ilgili protokol, karşılıklı atılan imzalarla yürürlüğe girdi.

071017okul_bf2bd.jpg
Haber: Volkan Yıldız
Milas’a bağlı Meşelik Mahallesi’ndeki ortaokul ihtiyacı, bir hayırseverin desteğiyle karşılanacak. Yıllardır Meşelik Mahallesi’nde yaşayan hayırsever işadamı Necat Aydın, öğrencilerin ve velilerin gündemindeki ortaokul yapımını üstlenmek istediğini dile getirmesiyle protokol düzenlendi.
Mevcut ilkokul bahçesine, 8 derslik olarak inşa edilecek olan ortaokulla ilgili yükümlülükleri içeren protokol, Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Meşelik Muhtarı Tahir Saylak ve hayırsever işadamı Necat Aydın’ın imzalarıyla protokol yürürlüğe girdi. Kısa bir süre sonra yapımına başlanması planlanan ortaokula, hayırsever işadamı Aydın’ın babasının adı olan Hacı Bahattin Aydın Ortaokulu adı verilecek.
Milas’a yeni bir eğitim yatırımının kazandırılmasında büyük rol oynayan hayırsever Necat Aydın’a, bu konuda çaba gösteren Meşelik Muhtarı Tahir Saylak’a ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal’a teşekkür eden Milas Kaymakamı Eren Arslan, “Eğitime bir yatırım daha kazandırmanın mutluluğunu yaşadık. Meşelik Mahallesi’nde ikamet eden hayırsever işadamı Nejat Aydın tarafından yaptırılacak ortaokul binasının protokolünü imzaladık. Hayırseverimizin babasının adının verileceği okulumuzun ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Duyarlılık gösteren Necat Aydın beyefendiye, Meşelik Mahalle Muhtarı Tahir Saylak’a ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal’a gösterdikleri gayret için teşekkür ediyorum.” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin